На Волині хабарницю посадили за грати

Голову Луцької міської медико-соціальної експертної комісії, яка брала з лучан гроші за підтвердження групи інвалідності, посадили в СІЗО.

З часу набуття законної сили обвинувальним вироком щодо голови, яка разом із двома членами цієї комісії вимагала й одержувала неправомірну вигоду від лучан за підтвердження групи інвалідності, минуло півтора місяці, – повідомили у прокуратурі Волині.

Увесь цей час посадовиця ухилялася від виконання рішення суду й перебувала у розшуку.

Проте у суботу, 13 червня 2015 року, її затримали та посадили до слідчого ізолятора. Надалі голова МСЕК відбуватиме покарання у виді позбавлення волі.

Нагадаємо, посадовицю та двох її колег у квітні 2014 року затримали “на гарячому” під час одержання неправомірної вигоди від лучанина, з якого вони вимагали 3 тис. грн. за підтвердження 3 групу інвалідності.

Досудовим розслідуванням було встановлено 25 епізодів злочинної діяльності лікарів, які одержали майже 23 тис. грн. неправомірної вигоди від інвалідів.

Вироком Луцького міськрайонного суду усіх трьох медиків було визнано винними у вчиненні корупційного правопорушення.
Голові Луцької міської медико-соціальної експертної комісії призначено покарання у виді 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна, а обом лікарям – у виді 4 років позбавлення волі зі встановленням 2-річного іспитового строку. Усіх трьох ескулапів позбавлено права 3 роки обіймати посади в закладах охорони здоров’я.

Лікарі – члени МСЕК погодилися з вироком суду, голова ж комісії оскаржила його в апеляційному порядку.

Апеляційний суд Волинської області, приставши на доводи прокурорів, залишив вирок Луцького міськрайонного суду щодо неї в силі.

Відтак тепер посадовиця перебуває за ґратами. Двох інших лікарів звільнено з посад.