Фото з «Берестечка-2015»

Упродовж трьох днів у селі Пляшева вшановували пам’ять козаків та селян, які брали участь у битві під Берестечком. Гостями дійства стали Олег Тягнибок, Олег Ляшко і патріарх Філарет.

Останній взяв участь у державних та церковних урочистостях у “Свято-Георгіївському чоловічому монастирі на Козацьких могилах”, – пише Рівне 1.

Кілька тисяч паломників вшанували пам’ять героїв битви під Берестечком. Згадували в ці дні і Героїв збройного конфлікту на сході України.

Філарет відслужив Божественну Літургію та Панахиду за упокій душ загиблих козаків у бою під Берестечком та новітніх героїв, загиблих за Незалежність України на Донбасі. Після цього відбулося покладання квітів до пам’ятника героям битви.

На території козацьких куренів готували куліш. Стравами пригощали відвідувачів Берестечка. Також присутні могли сфотографуватись з козацькою зброєю, відвідати екскурсії по табору Рівненської Січі Війська Запорозького та Січі Козацького стрілецького братства. Серед козаків були і учасники АТО.

Опівдні мали відбутись виступи аматорських та народних колективів. Та вже після кількох виступів представників політпартій розпочалась сильна злива. Грім, блискавки та навіть град змусили людей покинути місце вшанування героїв Берестечка.