Волиньрада попросить «не ускладнювати життя» підприємцям

Депутати Волинської облради попросять внести зміни в законодавство, щоб фізичні особи-підприємці не були зобов’язані ставити касові апарати та окремо наймати бухгалерів.

Про це йдеться у проекті рішення, яке розглянуть на наступнй сесії облради.

Автори звернення пояснюють, що 28 грудня 2014 року Верховна Ради України прийняла Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», нормами якого передбачено застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку другої та третьої (фізичні особи-підприємці) груп.

«Реалізація зазначеної норми Закону вимагає додаткових витрат на придбання, встановлення та щомісячне обслуговування касових апаратів, а у більшості суб’єктів малого підприємництва ще й виникне потреба у залученні бухгалтерів з метою правильного ведення податкового обліку, що також призведе до додаткових витрат.

Таким чином, введення обов’язку застосування реєстраторів розрахункових операцій суб’єктами малого бізнесу призведе до збільшення витрат підприємців, що в умовах погіршення економічного становища в державі та зниження купівельної спроможності громадян України негативно вплине на підприємницьку діяльність. В свою чергу, витрати, понесені підприємцями, будуть закладені у вартість товарів та послуг, що призведе до чергового підвищення цін для населення», – стверджують депутати.

Тому вони проситимуть депутатів Верховної Ради внести зміни в законодавство, аби «не ускладнювати життя» підприємцям.