Волинська митниця влаштувала таємну нараду?

Член громадської ради при ГУ ДФС у Волинській області Юрій Матчук не зміг потрапити на нараду із керівництвом Волинської митниці, оскільки пропускали на неї лише за списком.

Такий інцидент трапився 10 червня в стінах підприємства «Модерн-Експо», де розташований митний пост «Луцьк», – пише Волинський інформаційний портал.

Як розповів член громадської ради при управлінні ДФС України у Волинській області Юрій Матчук, який курує роботу митниці, про нараду він дізнався за півгодини до її проведення, і то – з власних джерел. Тож прибув на місце вже тоді, коли на вході стояли лише начальник охорони підприємства та інспектор митного поста, яка нині проходить стажування.

На прохання Юрія Матчука пропустити його до місця проведення наради чоловікові відмовили. Мовляв, його не було у списку. Натомість інспектор радила звернутися до керівництва. Хоча на той час Андрій Андрейків проводив нараду, тож і телефонну трубку не взяв би.

Начальник охорони підприємства «Модерн-Експо» так само відповів, що пропускає лише згідно зі списком. Таке розпорядження йому дав керівник митниці. Він радив дзвонити до його начальства.

Тож Юрій Матчук зателефонував генеральному директору компанії СП «Модерн-Експо» Петрові Пилипюку, який, до речі, є першим заступником голови цієї ж громадської ради. Як розповів чоловік, керівник підприємства пояснив: вони зобовʼязані надати конференц-зал, а в начальника охорони є чітке завдання забезпечити пропускний режим.

Разом із тим Петро Пилипюк визнав, що ситуація «дика». А також погодився з Юрієм Матчуком, що надалі подібні заходи буде радити митниці проводити на території управління ДФС, якій підпорядковується митниця.

По завершенні наради вдалося поспілкуватися із з виконувачем обовʼязків начальника Волинської митниці Андрієм Андрейківим. Він запевнив, що «обмеженого списку не було».

Натомість пояснив, що на нараду запросили представників великого бізнесу. «У нас є великі платники податків, які формують базис і регіону, і країни… Я говорю про те, що у нас проблеми, які виникають у великого бізнесу системно, і проблеми, які виникають у середніх або маленьких підприємців, – абсолютно різні… Для того, щоб почути тих, хто є бюджетоформуючими підприємствами, які мають бізнес-плани на декілька років, як на них впливає система оподаткування, яка постійно змінюється. От ми сьогодні зібралися і створили кілька площадок», – повідав митник.

«Ми створили площадку для спілкування з великими працедавцями на Волині. Тому малий і середній бізнес сюди не запрошувався. Для них є спокійний формат роботи. Великий бізнес породжує великі проблеми, малий і середній – менші», – додав він.

ВІП також поцікавився у Андрія Андрейківа, чому на нараду не пустили члена громадської ради при обласному управлінні ДФС. «Громадська рада, на мою думку, є нелегітимною. Адже постанова Кабінету Міністрів України про громадські ради передбачає, що вони створюються у двох випадках – при центральних органах виконавчої влади (міністерствах, інших відомствах) і при державних адміністраціях. Громадська рада при ДФС не являється ні міністерством, відомством, ні при ОДА. Тому все інше, що не прописане у законі, воно є від лукавого. Я це можу підтвердити юридично. Просто зібралася собі група осіб, назвалася громадською радою і їм дали можливість висловлювати свої позиції. Це їхнє право, я його не заперечую. Але приймати у цьому участь чи звітувати про якусь кадрову роботу, я вважаю, не зовсім коректно», – пояснював керівник митниці свою позицію.

До слова, на нараді був представник лише одного інтернет-видання. Тож ситуація виглядає заангажованою, оскільки засновник того видання має безпосередній стосунок до роботи митниці. «Я не займався запрошенням тих чи інших ЗМІ. Я дав доручення. Якщо воно було виконано не у повному обсязі, я це зʼясую», – виправдовувався Андрій Андрейків.

Зазначимо, що нині на Волині перебуває робоча група Державної фіскальної служби, яка працюватиме на міжнародних пунктах пропуску та внутрішніх митних постах. Під час зустрічі із громадськістю, столичним перевіряльникам розповіли про ігнорування їх керівником Волинської митниці Андрієм Андрейківим.