Волиняни масово здають кров для бійців

Із нагоди Всесвітнього дня донора громадська організація «Краплина життя» збирає донорську кров волинян на потреби українських бійців.

Із 8 до 12 червня добровольці приходять до Волинської обласної станції переливання крові та здають кров. Так вони стають донорами, – повідомляє Громадське. Волинь.

Щоб стати донором та бути внесеним у базу донорів, треба хоча б раз здати кров. А після сорока здач навіть отримують звання «Почесного донора».

Організатор акції, голова організації «Краплина життя» Олександр Плісецький зазначає, що у разі потреби, кров буде передана на Схід. Теоретично така можливість є, а от практично це зробити складно – не вистачає холодильників для зберігання крові під час транспортування на великій відстані.

За словами лікарів, здача крові – справа не тільки благородна, але і корисна. У людському організмі ця рідина відновлюється кожних 2-3 місяці, а тому загрози для життя і здоров’я людини та нормального функціонування організму немає.

Про це говорять і донори, які сьогодні стали на 350 міліграм легшими. Активіст громадської організації «Автомайдан України» Віталій Гнатюк здав кров і почувається добре. Каже, «стало легше ходити».

Сьогодні на Сході країни нема нагальної потреби у донорській крові, – кажуть у «Краплині життя». Тому всі «криваві ресурси» із обласної станції переливання крові підуть на забезпечення локальних потреб. Але у разі виникнення необхідності розробляються механізми співпраці із місцевою владою Києва та Дніпропетровська для передачі крові далі.