Волинський юрист дав поради бійцям, яких «тягає» прокуратура

Волинський юрист та волонтер Василь Нагорний дав кілька порад щодо того, як діяти демобілізованим військовим, яких звинувачують у самовільному залишенні частини (ЗСЧ).

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

«Учаснику бойових дій, якого намагаються притягнути до кримінальної відповідальності за так зване самовільне залишення частини, прокуратура вручила постанову про направлення на ВЛК щодо придатності до служби. Якщо боєць придатний – прокуратура направляти справу до суду, якщо не придатний, то закриває справу – не є суб’єктом даного злочину! Але Луцькому госпіталі відмовилися приймати бійця на ВЛК, бо він вже не є військовослужбовцем! Телефонували в Київ- все вірно! Військова прокуратура змушена була відправити бійця на обстеження в районну лікарню.

Що в цьому хорошого? В Луцькому госпіталі, за направленням військової прокуратури висновок ВЛК був завжди одним і тим самим – «Придатний», навіть якщо була болячка на болячці.
Тепер, обстеження буде проходити в районних, обласній лікарнях, де все таки можна отримати об’єктивний висновок про стан здоров’я.

Тому, дуже прошу бійців, ті які не хочуть возитись зі своїм захистом і підписують угоди про визнання вини: – Беріть хоч направлення на обстеження. Ваші шанси встановити реальний стан здоров’я та уникнути подальшого суду зросли від 0 до 100% (Тут є ще один цікавий момент, який можна використати в суді, юристи мене зрозуміють)», – йдеться у дописі активіста.

Снимок