У Володимирі тренувалися бійці нової роти охорони

У Володимирі-Волинському відбулися командно-штабні тренування з територіальної оборони.

Про це повідомляє БУГ.

Новостворена рота охорони, що є підрозділом Володимир-Волинського об’єднаного районного військкомату демонструвала очільникам виконавчої влади районів Волині та місцевого самоврядування свою бойову готовність. Окрім того, усі чиновники мали змогу потренуватися використовувати стрілецьку зброю – пістолети, автомати та РПГ. Вчилися стріляти навіть жінки.

На тренування прибули чиновники з Володимира-Волинського, Луцька, Нововолинська, Ковеля. Заняття були поділені на три умовні етапи. Присутні ознайомилися з організацією територіальної оборони в області на прикладі роти охорони Володимир – Волинського ОРВК.

Перший етап навчань – ознайомлення з основними принципами територіальної оборони, структурою та умовами розміщення  роти охорони Володимир – Волинського ОРВК. Теоретичну частину виклав присутнім Володимир-Волинський районний комісар Руслан Яцій.

Другий етап навчань продемонстрував представникам районних державних адміністрацій те, заради чого щоденно тренуються на військовому полігоні бійці роти охорони.

Демонстрація, була максимально наближена до реальних подій. Спецгрупа роти показала знешкодження групи порушників, які намагалися силою подолати блокпост, що перебував у зоні відповідальності бійців. Андрій Оніщук, голова Володимир-Волинської районної ради, головного сержанту роти охорони розповів, що завдання на навчання 10-го червня рота отримала о 20:00 переддень тренувань.

«О 20:00 ми зібралися на нараду, бо прибув заступник обласного комісара полковник Володимир Дрижанков. Саме під час цієї зустрічі змінився план проведення демонстрацій та навчань. Тобто, ще вчорашні цивільні лише за чотири години встигли продемонструвати досить непогані результати», – розповів Оніщук.

Начальник штабу – перший заступник командувача оперативного командування «Захід» полковник Павлюк, оглядаючи демонстрацію знешкодження групи порушників, спитав, який це спецпідрозділ, чи не Альфа? А коли почув, що це – новостворена рота охорони дуже здивувався.

Допомагали у підготовці операції перехвату інструктори  школи військово-патріотичного виховання «Штурм» із міста Луцька. У відео-сюжеті читачі «БУГу» наочно зможуть побачити роботу хлопців – військову акробатику зі зброєю. Елементи сучасного бою вони вивчають і в Ізраїльській армії, і в армії США, а також стежать за підготовкою російських військових. Їхня підготовка збільшує шанс тих, хто на передовій зберегти своє життя та здоров’я.

Під час третього етапу, керівники районів та міст мали можливість відчути  себе солдатами – кожен взяв участь у стрільбах. Розбиті на чотири групи, вони почергово виконували завдання зі стрільби з гранатомета, пістолета «Макарова», АК – 74 та кулемета.

За усім, що відбувалося на військовому полігоні уважно спостерігав тимчасово виконуючий обов’язки обласного комісара Волинського обласного військкомату полковник Роман Кулик та радник голови обласної державної адміністрації Борис Кондратюк. Після усіх етапів тренувань як представники військових, так і цивільні керівники Волині високо оцінили підготовку роти охорони та завзятість під час навчань управлінців різних рівнів.

Подяку від Володимир-Волинського райвійськкомату за ентузіазм та великий вклад у створення роти охорони від майора Яція отримав головний сержант роти охорони Андрій Оніщук. Втомлені, однак задоволені, із купою адреналіну очільники районів та міст Волині відбули на місця постійної дислокації, тобто – додому.

Голова Володимир-Волинської райдежрадміністрації Наталія Василець, яка вперше тримала в руках зброю, сказала, що тільки тоді, коли кожен спробує побути військовим, точка зору про їхню роботу зміниться і суспільство оцінить небезпеку та важкість цієї професії.