Луцьк: студентів мобілізовують до війська, – ЗМІ

Луцьких студентів попри заборону Президента мобілізовують.

Про це повідомляє Під прицілом.

В той же час студенти 4 курсу розповіли, що коли вони підписують обхідні листи перед отриманням дипломів, їх змушують йти до військкомату і проходити медкомісію, хоч до 1 липня вони вважаються студентами і забирати до війська їх не можна.

Як повідомили у Східноєвропеському національному університеті журналістам інтернет-видання «Під прицілом» вказівка надійшла з Луцького міського військового комісаріату.

За роз’ясненнями журналісти звернулися до військового комісара Луцького ОМВК – Василя Худика. За його словами – причин для паніки не існує, адже це звична практика.

Зокрема, військком розповів про те, що студентам при вступі дають довідку, що він є студентом навчального закладу до 30 червня і у військкоматах надають студентам відстрочку на термін навчання.

4-курсники, у яких цьогоріч закінчується відстрочка, підлягають осінньому призову на строкову службу.

Зараз учнів вишів направляють у військкомати з обхідними листами, щоб у навчальному закладі впевнилися, що такий призовник стоїть на обліку у військовому комісаріаті. У військкоматі ставлять відмітку і дають повістку на серпень, вересень для проходження медогляду.

Якщо ж студент продовжить навчання, тобто поступить на 5 курс, він приносить довідку про вступ і восени призовна комісія знову надає йому відстрочку до закінчення 5 курсу.

Як розповів Василь Худик це робиться для полегшення оповіщення, а також щоб не створювати ажіотаж та наплив у серпні, після здачі сесії.

Немісцевих студентів, які не поступили, знімають з обліку Луцького військомату і ставлять на облік у місцевих військкоматах, куди пересилають особову справу призовника.