Князі волинські: група Петра Саганюка

Раніше Волинське Агентство Розслідувань писало про дві найвпливовіші політичні групи на Волині: «Новий Луцьк» Ігоря Палиці та «Континіум» Ігоря Єремеєва і Степана Івахіва. В області є інші бізнес-групи, які виникли за різних обставин, але їхня потужність в рази менша за згадані вище.

Тому впливові посадовці, депутати і бізнесмени часто знаходять вихід у тому, щоб сформувати локальну групу впливу. Саме так працюють міські голови Володимира-Волинського та Нововолинська – Петро Саганюк (на фото) і Віктор Сапожніков відповідно, а ще ряд інших менш впливових «князів».

Нещодавно Саганюк заявив, що боїться за своє життя через спробу облити зеленкою та повідомив про «інформаційну атаку» проти нього, в замовленні якої звинуватив колишнього виконувача обов’язків начальника Головного оперативного управління Міністерства доходів і зборів Олега Мандзюка. А ще в інтернеті з’явилися публікації, в яких описуються злочинні схеми, до яких нібито залучені сини Петра Саганюка Руслан та Сергій, Олег та Валентин Борбелюки, депутат міської ради Руслан Мороз та інші.

 

Волинське Агентство Розслідувань розібралося хто є хто з-поміж згаданих людей і чи вони пов’язані з групою Саганюка. Насамперед зауважимо, що ця група не є такою, як група Палиці чи Єремеєва. Масштаби бізнесу та історія виникнення відрізняються, але схема взаємодії загалом схожа. У цьому випадку бізнесмени згуртувалися навколо Саганюка, як впливового посадовця, який тримав владу у Володимирі і з кожним роком лише нарощував її.

А поява в групі сина мера, думаємо, запитань ні в кого не викликає. Яким був би батьком Петро Данилович, якби не допоміг сину, і повірити в те, що він ні разу не скористався владними повноваженнями, аби це зробити, ми не можемо.

Отож, за нашою інформацією, до бізнес-групи Петра Саганюка можна віднести: Руслана Саганюка, нафтовика Сергія Ковальчука, братів Борбелюків, Руслана Мороза та депутата обласної ради Валентина Кошельника. Хоча ці підприємці не завжди знаходять спільну мову, вони добре знають, що без «благословіння Петра Даниловича» у місті буде працювати важко.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ: ВПЛИВОВІ ЛЮДИ ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКОГО РАЙОНУ

 

Руслан Саганюк

Син міського голови офіційно займається ресторацією, торгівлею тютюном, алкоголем, квітами і продуктами харчування, а ще утримує спортивний клуб «Любарт».

Він є єдиним засновником приватного підприємства «АВТОРИТЕТ», яке зареєстроване у Володимирі на вулиці Гайдамацькій, 24. Саме цьому підприємству належать ресторани «Дружба», «Слов’янська хата», кафе «Фортеця». Як стверджують місцеві, у цих закладах можна придбати контрабандні цигарки та алкоголь.

До слова, нещодавно перший заступник голови облради Олександр Пирожик звернувся із запитом до прокурора області Дмитра Чепіжака щодо одного з цих кафе. За його інформацією, власник здійснював незаконну розбудову «Слов’янської хати», яка ще й розташована біля історичного об’єкту княжого міста – «Валів городища». Проте у мерії Володимира запевнили, що порушень закону нема.

Друге підприємство, співзасновником якого є Руслан Саганюк, – ТЗОВ «РУЖА».Зареєстроване воно під Луцьком у селі Гірка Полонка. Основний вид діяльності підприємства – «оптова торгівля квітами та іншими рослинами». Також відповідно до реєстрації тутможуть торгувати, алкоголем, тютюном і продуктами харчування.

Серед засновників фірми є поляки Едвард Залога і Ярослав Козар, а ще українці Роман Пастижевський із Луцька та Ігор Перванчук.

Також Руслан Саганюк утримує спортивний клуб «Любарт», заснований разом із Володимиром Подзізеєм, Олександром Боярином та Сергієм Тимощуком.

 

Руслан Мороз

У 2010 році саме Мороз був другим номером у списку «Сильної України» до Володимир-Волинської міськради. Першим був чинний мер Петро Саганюк.

З відкритих джерел відомо, що він займається фермерським бізнесом. Мороз є власником фермерського господарства «Пан віл» у селі Микитичі Володимир-Волинського району. А ще, як повідомляє «Громадське.Волинь», Мороз винайшов схему «кредитування» людей, яка закінчується вимаганням грошей через суд.

Мороз вже встиг стати досить одіозним на Волині, бо «наїхав» на одного із головних опонентів команди Саганюка у Володимирі – очільника місцевих свободівців, зокрема Сергія Кобу. Також він судився з місцевою активісткою Ольгою Нечитайло.

 

Брати Борбелюки

У Валентина та Олега Борбелюків навіть назви підприємств співзвучні ПП «АРБОР ДРЕВ» та ТЗОВ «ГЕРБОР-ХОЛДІНГ». Це і не дивно, адже обидва підприємства займаються виготовленням меблів. Ось тільки Валентин працює у Червонограді Львівської області, а Олег – у Володимирі на Волині.

Депутату Волинської облради та екс-регіоналу Олегу Борбелюку допомагають розвивати «ГЕРБОР-ХОЛДІНГ» інвестори з Польщі. Головний інвестор – ТзОВ «БРВ» з Мелец Підкарпатського воєводства.

А розвивати «АРБОР ДРЕВ» на Львівщині Валентину Борбелюку допомагають підприємці Олександр Микульчин та Анатолій Романюк.

Під час Революції гідності Олега Борбелюка критикували за причетність до режиму Януковича. Проте нині така спадщина не заважає йому розвивати бізнес та впливати на політичні «розклади» у місті.

 

Валентин Кошельник

Цей депутат Волинської облради професійно займається підготовкою футболістів на основі спортивного клубу і футбольної команди «БРВ-ВІК». Також Кошельник професійно займається влаштуванням своїх футболістів у «дорослі» команди через приватне підприємство «АГЕНСТВО «КОШЕЛЬНИК. АГЕНТ ФУТБОЛІСТІВ, АТЕСТОВАНИЙ ФЕДЕРАЦІЄЮ ФУТБОЛУ УКРАЇНИ».

Цікаво, що засновником ГО «Спортивний клуб «БРВ-ВІК» також є підприємець Микола Юнак, який нині в опозиції до Петра Саганюка.

Також свої капітали він заробляє за допомогою торгівлі. На торгівлі продуктами харчування, алкоголем та тютюном спеціалізується ТзОВ «СЕРВІС ОІЛ». Крім Кошельника його інвесторами є Олександр Ревега із Житомирської області та володимирчанин Олександр Синякін.

ТзОВ «ВІК ОІЛ» спеціалізується на торгівлі нафтопродуктами. Разом із Кошельником (25% – 250000) його інвесторами є Дмитро Бурханов (50% – 500000) та Олег Орехов (25% – 250000), зареєстовані в Києві. Керує підприємством офіційно родич депутата Тимур Кошельник.

Найцікавішим є саме останнє підприємство, у яке вкладав гроші Валентин Кошельник – ТзОВ «ВОЛИНСЬКА ПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ», адже інвесторами цього підприємства є двоє росіян із Московської області – Олександр Брагілевський та Олег Хоруженко.

Як розповів у коментарі Волинському Агентству Розслідувань Валентин Кошельник, підприємство фактично не працює 3 роки, хоча статутний капатал не обнулили досі. Також російську реєстрацію своїх партнерів він пояснює формальністю, мовляв, за національністю вони українці.

Згідно з КВЕД підприємство може займатися такими видами діяльності: виробництво неелектричних побутових приладів, виробництво будівельних металевих конструкцій і частин конструкцій, виробництво металевих дверей і вікон, інша допоміжна діяльність у сфері транспорту (основний), надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.

 

Сергій Ковальчук

Два основні капітали місцевого «олігарха» Сергія Ковальчука приватне підприємство «УНІВЕРСАМ» та його дочірнє підприємство «ЛУГА-НОВА» та мережа АЗС «УКР-ПЕТРОЛЬ».

«ЛУГА-НОВА» зареєстрована у селі Мишів Іваничівського району та спеціалізується на вирощуванні різноманітних сільськогосподарських культур. Його засновником є ПП «УНІВЕРСАМ» та сам Ковальчук. Директор підприємства – Сергій Владіміров.

ПП «УНІВЕРСАМ» займається продажем продуктів та має право на виробництво хліба та хлібобулочних виробів, борошняних кондитерських виробів, тортів і тістечок нетривалого зберігання.

Приватне підприємство «УКР-ПЕТРОЛЬ» зареєстроване у Володимирі-Волинському на вулиці Ковельській, 10. Власником є сам Сергій Ковальчук. Директор – Андрій Томашук. Також «УКР-ПЕТРОЛЬ» має низку дочірніх підприємства у різних областях.

 

Антон БУГАЙЧУК і Анатолій КОТЛЮК

 

Від редакції: Наголошуємо, що ми зібрали інформацію про підприємства бізнесменів з групи Саганюка, про які можна дізнатися з відкритих джерел. Можуть бути фірми, про які ми не знаємо. Якщо ви володієте такою інформацією, будь ласка, напишіть на скриньку var.volyn@gmail.com. Також просимо у людей, про яких згадували в публікації: якщо ви побачили неправильні дані чи неточності, будь ласка, напишіть на скриньку var.volyn@gmail.com.