Бізнес чхав на луцьких депутатів і продає російські товари

У косметичному магазині «Сибирское здоровье» неподалік залізничного вокзалу у Луцьку продають різні косметичні засоби для дітей і дорослих, вироблених в Російській Федерації, незважаючи на рішення міської ради про заборону реалізації товарів з цієї країни.

Про це повідомляє Район Луцьк.

Продавці запевняють: якість висока, ціна помірна.

«У нас є все, що вас цікавить. Можливо, ви шукаєте якісь бальзамчики чи крем. Ціна доступна», – розповідає продавчиня.

– Дякуємо. Ми ще подивимось. А хто виробник? Тобто це реально із Сибіру? – перепитуємо здивовано.

– Ну, так. Виробництво налагоджено в Новосибірську, – жінка читає щось на упаковці, – але от бачите, і в Україні воно користується популярністю, і в Росії. І в інших країнах, – розповідає.

– Чи великий попит на продукцію?

– Так, у нас є постійні клієнти.

– А скільки таких магазинів-аптек в Луцьку?

– Цього я вам сказати не можу, бо сама не знаю.

Виходимо із закладу, розуміючи, що жінці нічого не відомо про заборону реалізації товарів і послуг Росії на території міста.

В управлінні реклами та підприємництва Луцької міської ради розповідають, що розпорядження про заборону реалізації товарів російського виробництва в місті діє. Однак ніякої сили фактично немає.

«За невиконання цього розпорядження нема адміністративної відповідальності, а тільки моральна. Можливо, якби якісь стягнення були – тоді б дійсно ситуація змінилася. На місцевому рівні наші депутати намагаються це питання вирішити. Але на законодавчому нічого не відбувається, тому і тут неможливо щось змінити», – розповів начальник міського управління розвитку підприємництва та реклами Олександр Козлюк.

Також він додав, що це рішення не поширюється на аптеки. А лише стосується об’єктів господарювання.