У Луцьку військових та їхніх родичів лікуватимуть «по-новому»

У Волинському обласному госпіталі інвалідів війни відкрили фізіотерапевтичне відділення. Лікуватися у відділенні зможуть учасники війни на Сході України та члени їхніх  сімей.

Відкриття відділення відбулося 10 червня.

«Ми порадилися з афганцями, з лікарями і подумали – а давайте ми спробуємо зробити перший в Україні реабілітаційний  центр», – розповів голова облдержадміністрації Володимир Гунчик. Він, розповів, що ідею підтримало Міністерство соціального забезпечення. Через місяць урядовці рекомендували всім областям включити часткове перепрофілювання госпіталів інвалідів війни для реабілітації учасників бойових дій.

Він побажав воїнам міцного здоров’я і швидкого видужання. Також Гунчик додав, що в подальшому будуть проводити реконструкцію госпіталя, щоб на його базі зробити потужний реабілітаційний центр.

Голова обласної спілки афганців Григорій Павлович від імені ветеранів та представників старшого покоління висловив вдячність хлопцям, які захищають Україну, а також медикам, які дуже добре про них піклуються. «Я, як ветеран Афганістану, горджуся, бо це українці з великої букви, це нація, яка сьогодні готова протистояти будь-якому ворогу», – мовив Павлович.

Волонтер Наталя Ариванюк подарувала у фізіотерапевтичне відділення ікону, вишиту руками айдарівця Руслана Кашаюка.

Ариванюк розповідає, що у лікарні дуже добре ставляться до хлопців, і що дуже важливим є те, що тут зможуть проходити реабілітацію родичі бійців. “Бувають випадки, що хлопець на Сході воює, а вдома хвора мама”, – каже Наталя Ариванюк.

У відділенні передбачені кабінети для інгаляцій, озокеритотерапії, лікувальні ванни та гідромасаж,  а також спеціальні тренажери.

Бійці одразу ж взялися до перевірки спортивних тренажерів.

На реконструкцію відділення з обласного бюджету у цьому році виділили 1 млн 200 тис гривень. Будівельні роботи проводили підприємство «Житлобуд 2» .

Нагадаємо, раніше у госпіталі відкрили 50 реабілітаційних ліжок для учасників бойових дій на Сході України на та їх сімей.