На Волині чиновники «роздали» землі заказника

Посадовці Держземагентства Турійського району незаконно «роздали» 4 га землі на території природного заказника.

Правоохоронці встановили, що службові особи Держземагентства одного з районів на Волині достовірно знали, що земля, на яку зазіхнули двоє громадян – знаходиться на території загально-зоологічного заказника «Озерянський», – пише Під прицілом.

Проте в супереч закону таки надали 4 га землі в приватне користування.

Зокрема, земельник підробив офіційні документи – довідки про правовий статус, кількісні та якісні характеристики земельної ділянки. Згодом, на підставі наказу Головного управління Держземагентства Волині було незаконно передано у приватну власність одному з громадян ділянку площею 2 га для ведення особистого селянського господарювання, інший же отримав свідоцтво на право власності чим завдав збитків державі на суму 160 тисяч гривень.

Між тим, у жодному з документів не було зазначено, що надані землі є частиною загально-зоологічного заказника місцевого значення «Озерянський», який належить до природно-заповідного фонду України. Передавати ж такі ділянки у власність чи користування може лише Кабінет Міністрів України.

Наразі справа про зловживання службовим становищем посадовцями Турійського районного відділу Держземагентства вже скерована до суду.