Луцьк: обіцяли книгарню – роблять кабак

На проспекті Перемоги, 13 у Луцьку біля книжкового магазину «Лілея» добудовують кав’ярню.

Про це повідомляє видання Район Луцьк.

Кілька місяців тому мешканці будинку помітили, як поруч розпочалося будівництво. Власниця запевнила їх, що планує розширювати книжковий магазин.

Однак, паралельно з тим, вже у прибудові з’явилося кафе « Леонардо». Мешканці жаліються, що в їх дворі постійно влаштовують посиденьки з кавою, викидають сміття та навіть використовують під’їзд, як громадську вбиральню.

З таким наболілим питанням вони звернулися до депутата від свого округу Анатолія Бірюкова та до управління архітектури та містобудування Луцької міської ради та запросили їх на збори громади.

Люди переконані: дозволів у забудовниці на будівництво  кав’ярні нема.

«Купують тут каву, приходять в наш двір, курять цигарки, п’ють пиво, а потім це все викидають», – жаліється мешканка будинку Руслана Селюк.

Жінка розповідає, що забудовниця Ніна Ковальчук зверталася до неї по дозвіл на реконструкцію книжкового магазину. І вона з сусідкою надали їй такий дозвіл. Але мешканки й не підозрювали, що спритна підприємиця додумається там зробити кав’ярню.

«Ніна Павлівна робить, що хоче. Вона взяла в мене нотаріальний дозвіл на маленьку прибудову. Добудовувати розпочала ще минулого літа. А тепер далі продовжує, збільшує площі. Днями я їй сказала, що давала дозвіл на розширення книжкового магазину, а не під кафе. Вона лише відмахнулася рукою».

Окрім того, лучани стурбовані тим, що через прибудову перекриють газову трубу, і це створить для них ще більше незручностей.

Депутат міської ради Анатолій Бірюков запропонував мешканцям звернутися до Луцького міського голови особисто під час прийому або прийти на сесію Луцької міської ради 24 червня. Але не факт, мовляв, що мешканцям нададуть слово.

«Якщо ви створите ініціативну групу з 15-20 людей і звернетесь з цим питанням до мера, то ми спробуємо щось зробити. Напишемо заяву і винесемо це питання на сесію», – наголосив він.

Зовсім іншу позицію з цього питання зайняв заступник начальника міського управління архітектури та містобудування Ярослав Матвіїв. На його думку, в цій ситуації поки що проблеми, як такої, нема.

«На час початку робіт є всі дозволи у 2009 році. І рішення виконкому, погодження головного архітектора Луцька та навіть дозволи від мешканців будинку. Щоправда, в проекті нема інформації про будівництво кафе, а лише – на реконструкцію будівлі під продовольчі товари. Я не знаю, чому там кав’ярня. Можливо, просто на період будівництва вирішила підзаробити», – зазначає архітектор.

«Насправді, проблеми в цьому я не бачу. У Луцьку дуже мало книжкових магазинів. Наразі ніяких порушень під час будівництва немає. Звісно, я рекомендую мешканцями подати в суд, якщо вони бачать проблему і хочуть її вирішити», – резюмував чиновник.

До слова, забудовницю запрошували на збори, однак, за словами Ярослава Матвіїва, їй стало погано, і до людей вона не вийшла.