Конфлікт через незаконну забудову перейшов у Луцькраду

Приватизувати земельну ділянку, на якій здійснена незаконна забудова, намагається мешканець одного з будинків у центрі Луцька.

Питання розглянули під час засідання постійної комісії міської ради з питань земельних відносин та земельного кадастру 10 червня, – повідомляє інформаційне агентство Волинські Новини.

Мешканець вулиці П’ятницька Гірка Володимир Сеник звернувся до депутатів з проханням надати йому для приватизації земельну ділянку, на якій він раніше здійснив незаконну прибудову.

Як розповів мешканець будинку Ігор Левчук, громадянин Сеник звертався за дозволом на прибудову у виконком у 1998 році, як власник однієї з квартир у будинку на вулиці Горького, 30 (нині – П’ятницька Гірка, 19). Втім, отриманий дозвіл, мовляв, не чинний, тому що давався на цілий будинок, а не одному мешканцю. Володимир Сеник просив дозвіл на добудову господарської споруди. Нині ж на цьому місці – капітальне будівництво, забудований увесь двір площею до 90 метрів квадратних, без дотримання норм пожежної безпеки та без розробки проектно-кошторисної документації. Споруди розташовані поруч із житловим будинком, прилягаючи до нього однією тимчасовою спорудою. Торік була здійснена ще одна добудова площею до 20 метрів квадратних.

Зі слів Ігоря Левчука, мешканці будинку зверталися в міліцію, двічі на місце прибувала слідчо-оперативна група, зафіксувавши цей факт. Роботи були призупинені, отриманий відповідний припис управління культури ОДА (тому що будівлі розташовані у зоні регульованої забудови). Було визначено, що державі внаслідок цих робіт завдано збитків у сумі 858 тисяч гривень. Мешканець навів відповідь заступника міського голови Лариси Соколовської про те, що виконком не надавав дозволу на встановлення тимчасових споруд та малих архітектурних форм на території цього житлового будинку.

Брехнею та фальсифікацією назвав факти, наведені Ігорем Левчуком, ініціатор незаконної забудови. З його слів, він придбав цокольне приміщення у будинку ще у 1986 році. Тоді, мовляв, сусідка написала йому розписку, у якій вказувала, що земельна ділянка, на якій споруджений будинок, належить йому. Чоловік визнав, що юридичної сили такий документ зараз не має. У 1989 році він звернувся у міськраду з проханням надати дозвіл на добудову. Тоді йому погодили здійснення перепланування будинку зі збільшенням житлової площі на 11,5 метра квадратного. Відтак, він добудував приміщення літньої кухні, а згодом, «незаконно, але з дозволу сусідки» хлів, у якому тримав поросят.

«Я все робив на своїй території, на своїй землі. Розписка – документ на землю. Сусіди не мали претензій щодо того, що я там щось будував, тому що була домовленість про те, що земля – моя», – стверджує лучанин Володимир Сеник.

Своєю чергою, Ігор Левчук повідомив, що наразі є 10 заяв про погрози сусідам з боку ініціатора незаконної прибудови Володимира Сеника, а одного сусіда він побив лопатою, після чого той потрапив у реанімацію. Тож ситуація, з його слів, напружена, а Володимир Сеник погрожував навіть дітям мешканців будинку.

Ігор Левчук пропонував членам комісії рекомендувати сесії міськради відмовити у наданні в оренду земельної ділянки під самочинне будівництво громадянину Сенику у зв’язку із грубим порушенням вимог земельного законодавства, державних будівельних та протипожежних норм, прав сумісних власників та неузгодження з ними розподілу меж вільної прибудинкової території. Він просив перевірити законність використання землі та рекомендувати громадянину усунути порушення вимог чинного законодавства, знести незаконні споруди, узгодити спірні питання з суміжними власниками та подати повторно звернення до міськради для приватизації ділянки в спільну сумісну власність.

Із цією пропозицією агресивно не погоджувався Володимир Сеник, запевняючи, що він сплатив штраф за незаконне зведення хліва, а тепер хоче, аби йому надали земельну ділянку для узаконення прибудови.

Начальник управління земельних ресурсів Сергій Шабала зауважив, що законодавство визначає надання земельних ділянок в оренду або передачу у власність під житловим будинком. В цьому випадку, є співвласники будинку. Тож, якщо всі вони напишуть спільну заяву на оренду чи приватизацію ділянки, міськрада її розглядатиме.

Володимир Сеник продовжував наполягати на тому, щоб підтримали його прохання та обіцяв для вирішення питання «їхати у Київ». Також він обурювався через те, що члени комісії «вислухали бандюгу Левчука і повірили йому».

У підсумку відповідь щодо цієї заяви Володимиру Сенику пообіцяли надати у понеділок, 15 червня.