Історія від волонтера: 6 тисяч гривень за життя онука

Бабуся пораненого військового розповіла київській волонтерці про свого онука. Бійцю в українській клініці зашили в рану хірургічний тампон і занесли зараження.

Про це активістка Тетяна Водянова розповіла на своїй сторінці у Facebook.

Публікуємо допис без змін та правок:

Село затишне, доглянуте, зовсім не сумовите, а влітку, достоту, – райський куточок. Сама бабця Галина називає його раєм після запорошеного райцентру. Та і бабуся тримається на заздрість, мовляв, ми ще повоюємо. Це я надмірно метушуся, ховаю очі і безглуздо соромлюся обох своїх здорових, цілих і неушкоджених ніг, а вона веде мене, як досвідчений танцюрист, випереджаючи звичні (а може і трохи набридлi вже) волонтерські питання, змальовує ситуацію чітко, послідовно.

Онуків двоє, невістки нема в живих. Молодшому 17-ий. Бабуся усміхається з гіркотою – важкий вік. Старший, Льоня Хмельков, заради якого я, власне, приїхала, в Німеччині, в приватній клініці, безлiч операцiй на стегно, – не просто лікування, а дика, кровопролитна війна за порятунок. На Батьківщині? Лікували. Зашили в рану хірургічний тампон і занесли заразу, поставивши тим самим хрест вже не на нозі, на житті. Держава? Допомогла. Виїздила, вибігала, виходила 6 тисяч гривен, тоді як на ендопротези і відновлення потрібні були десятки тисяч евро. Тут вже не гіркуватість – тиха безнадійна злість: «В шiсть тисяч оцiнили вони життя мого онука… У шiсть!».

Я, здається, повинна була написати про Льоню … Про те, де, коли і за яких обставин він був поранений, як проходить раз по раз усі круги пекла в надії звестися на ноги. Інтернет кишить такими історіями, і чим їх більше, тим упевненіше і міцніше ми з вами обростаємо бронебійним черепашачим панциром звички до війни. Одна величезна, всепоглинаюча біда знецінюється, стаючи, одною з тисячі, мазком загального трагічного полотна. Не хочу так. І від’їжджаючи, думала вже не про Льоню. Молодшенькому 17-й… Не приведи Господи затягнутися цій війні до того, що у бабцi Галини заберуть i його…

А Льоня підніметься, я точно знаю, навіть якщо це суперечитиме усім законам сучасної медицини. Повинен піднятися, інакше як ми з вами житимемо і ходитимемо на своїх двох, – здорових, цілих і неушкоджених…

P.S. Бабцi Галині пiд Переяслав-Хмельницький від наших канадських патріотів відвезла 1000 доларів. Низький уклін вам, брати i сестри, за те, що, як нiхто, болiєте душею за Батькiвщину!..

11390173_893151154064338_2748888323578347143_n