У волинському виші виявили порушень на понад 1,5 мільйона

Фінінспектори Волині виявили втрат на 1,6 млн грн у Луцькому національному технічному університеті та його структурних підрозділах.

Порушення, що призвели до втрат фінансових ресурсів на суму 1,6 мільйонів гривень, виявили фахівці Держфінінспекції у Волинській області під час ревізії фінансово-господарської діяльності вишу і його підрозділів, ‒ повідомляють у прес-службі установи.

Так, порушення виявили в Луцькому технічному коледжі, Ковельському промислово-економічному коледжі та Любешівському технічному коледжі.

Зокрема, бухгалтерська служба навчального закладу не дотримувалась вимог законодавства під час нарахування зарплат, стипендій та єдиного соціального внеску, що призвело до зайвого витрачання понад 318 тис. грн.

Окрім того, посадові особи навчального закладу коштом загального фонду покрили витрати, пов’язані із наданням платних послуг, тоді як це мало здійснюватись коштом спеціального фонду. Через це із порушенням витрачено 971 тис.грн.

Також університет та коледжі недоотримали коштів від надання платних послуг, за завищеною вартістю оплатили ремонтно-будівельні роботи, покривали витрати сторонніх юридичних та фізичних осіб.

За допущені порушення 17 посадових осіб притягнули до адміністративної відповідальності, а до університету та коледжів застосували чотири заходи впливу у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами. Матеріали ревізії передано до УДСБЕЗ УМВС України у Волинській області, а про її результати поінформовано Прокуратуру Волинської області.