У волинському селі «нічого не чули» про декомунізацію

У селі Сошичному Камінь-Каширського району на місцевому обеліску Слави, спорудженому 1969 році на честь загиблих у Другій світовій війні односельчан, залишився комуністичний символ – серп і молот. Сільський голова каже, що нічого не чув про новоприйнятий закон, за яким їх треба буде демонтувати.

Він підлягає під заборону відповідно до закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки», ‒ пише Інформаційне агентство Волинські новини.

Комуністична символіка розміщена на скульптурі і є частиною композиції.

Згідно із документами, «скульптура зображена на фоні прямокутного обеліска з прямокутною дошкою, правий край якої опирається на металевий стрижень. На прямокутній дошці прикріплений герб Радянського Союзу. З другої сторони викарбувані прізвища полеглих односельчан. Скульптура зображує воїна на повний зріст у плащ-накидці, у правій піднятій руці – автомат, у лівій, опущеній ‒ каска. Постамент складається з трьох бутобетонних прямокутників. На постаменті зліва розміщений квітник з круглим бордюром».

Сільський голова Степан Гаврилюк запевняє, що нічого не чув про новоприйнятий закон, і що селяни не дозволять демонтувати пам’ятник. А от питання про демонтаж забороненого символу, що возвеличує тоталітарний окупаційний режим, буде внесено на розгляд громади та виконавчого комітету. Також він додав, що в селі є вулиця Радянська, яка також підлягає перейменуванню.

Рішення про видозміну пам’ятника органи місцевого самоврядування повинні прийняти протягом 6 місяців, інакше таке право перейде до рук органів державної влади.

serpimolot1 serpimolot2