Ковель: влада й підприємці не можуть домовитися про ринок

У Ковелі міська влада намагається перенести торгові павільйони, розміщені з порушеннями. Власники ‒ проти.

Про це йшлося під час зустрічі підприємців, які здійснюють торгівлю на вулиці Фестивальній, з представниками виконавчого комітету, ДАІ, прокуратури, депутатами міської ради, ‒ повідомляють у Ковельській мерії.

Головний архітектор Ковеля Людмила Мурай та старший інспектор ДАІ міста Ковеля, Ковельського та Турійського районів Андрій Домець повідомили, що проблема існування стихійної торгівлі на вулиці Фестивальній існує багато років. Тимчасові споруди на перехресті вулиць Фестивальна-Богдана Хмельницького розміщені з порушенням Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності та Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони.

Для усунення порушення підприємців неодноразово зобов’язували демонтувати тимчасові торгові павільйони. Натомість підприємцям, які здійснюють торгівлю у мікрорайоні Ковеля-ІІ, було запропоновано розмістити свої тимчасові споруди на ринку по вул. Ярослава Мудрого, який працює у Ковелі впродовж року.

За їхніми словами, його територія підготовлена для здійснення оптової торгівлі з автомобілів та роздрібної з тимчасових споруд, забезпечена цілодобовою охороною, освітленням та санвузлами. Власники земельної ділянки готові надати безкоштовно місця для торгівлі терміном 6 місяців, а надалі підготувати калькуляцію вартості одного торгового місця та узгодити з підприємцями.

З такою пропозицією підприємці не погоджуються і просять залишити їхні павільйони на тому місці, де вони зараз встановлені. Або ж дають згоду на перенесення їх вздовж вулиці Фестивальної на необхідну відстань від перехрестя.

Тому вони звернулись до представника ДАІ з проханням погодити виготовлену ними документацію на розміщення торгових споруд. Однак, представник Державтоінспекції повідомив, що розміщення кіосків і павільйонів на перехресті вулиць не відповідає вимогам законодавства і задовольнити таке звернення неможливо.

Людмила Мурай також зауважила, що перенести всі тимчасові споруди далі по вулиці неможливо, оскільки між колією та проїжджою частиною вулиці є багато зон, на яких діють обмеження щодо розміщення тимчасових споруд для здійснення торгівлі. Необхідно шукати інші вільні земельні ділянки, які відповідають необхідним вимогам. Як варіант, ще можуть бути території по вулиці Ярослава Мудрого, навпроти складів оптової торгівлі та ринку.

Член виконкому, представник ГО «Всеукраїнське громадське об’єднання «Комітет громадського спротиву», Ігор Пініс звернувся до підприємців та рекомендував прислухатись до запропонованих владою варіантів вирішення питання, та подати власні пропозиції щодо місць встановлення тимчасових споруд на землях, які перебувають в комунальній власності, і які відповідають необхідним вимогам.

Крім того, звернувся до відділу містобудування та архітектури виконавчого комітету міської ради з проханням допомогти підприємцям у наданні роз’яснень та картографічних матеріалів.