Батальйону «Світязь» – рік

Бійці «Світязя» проходять учбовий вишкіл у Володимирі-Волинському.

Про це повідомляє прес-служба міліції.

Сьогодні, 9 червня, минає рік від дня створення роти патрульної служби міліції особливого призначення «Світязь».

На полігоні військової частини у Володимирі-Волинському вже четвертий тиждень поспіль бійці проходять учбовий вишкіл.

Правоохоронці облаштували військове містечко простонеба. На його території розбили кілька наметів, неподалік працює польова кухня, літній душ, стадіон.

За словами виконуючого обов’язки командира роти «Світязь» Ярослава Кашуби, навчання простонеба вирішили організувати для того, щоби максимально згуртувати підрозділ, а умови – наблизити до бойових.

«Особливість нашого підрозділу в тому, що він виконує бойові завдання у зоні АТО, тож підготовка повинна бути відповідна. А найкращі умови для вишколу наших працівників – полігон. Нині на території військової частини тренуються і досвідчені працівники, і новобранці «Світязя». А навчають новачків загартовані боєм найкращі працівники підрозділу», – розповів військовий.

Як стверджує старший інспектор взводу №2 Андрій Котюк, добровольці проходять гідний професійний вишкіл – здобувають теоретичні та практичні заняття із рукопашного бою, тактико-спеціальної, вогневої та медичної підготовки. На чотирьох полігонах воїни вправляються у стрільбі з автоматичної зброї і важкого озброєння, зокрема, РПГ і ДШК. Також бійці відпрацьовують тактику ведення бою і взаємодії бойових п’ятірок.

«Тренуємо особовий склад за новою системою «POLIСE», а також використовуємо досвід спецпідрозділів «Сокіл» та Центру спеціальних операцій. У зоні АТО хлопці на першій лінії вогню виконують бойові операції – працюють по зачистках міста, штурму об’єктів, затримують транспортні засоби із боєприпасами та знешкоджують особливо небезпечних злочинців. Тож результати свідчать: вихід роти із Вуглегірська у повному складі – це підтвердження бездоганною підготовки бійців», – запевнив інспектор.

Дозвілля «світязьці» теж проводять у польових умовах. Вони влаштовують командні та індивідуальні змагання з армреслінгу, підтягування та міні-футболу.

Після підготовки на полігоні спецпризначенці прибудуть до місця дислокації, де продовжать звичні навчання.

«Як свідчить практика, на Сході виконання спецоперацій зі звільнення захоплених територій безпосередньо залежить від злагодженості дій військовослужбовців та підрозділів міліції. Лави нашого підрозділу поповнили новачки із добровольчих загонів, досвідчені військовослужбовці. Хлопці із солідним досвідом прийшли до нас, уже побувавши на передовій. А ще ми обговорюємо тактику дій із військовими, ділимося своїм або ж переймаємо їх бойовий досвід, організовуємо проведення спільних навчань та тренувань», – керівник міліцейського підрозділу.