Волинянин розповів, як зачищали Мар’їнку

Боєць «Легіону Свободи» з Ківерців свободівець Максим Морозов на псевдо «Лютий» брав участь у зачистці Мар’їнки від терористів.

Хлопець воює у складі батальйону особливого призначення «Січ», ‒ повідомляють у прес-службі ВОО ВО «Свобода».

«Ми ніколи не вірили у справжність будь-якого перемир’я з російськими окупантами, тому готові до того, що будь-якої миті ворог знову піде у наступ, ‒ розповідає боєць. ‒ Чергова така спроба сталася вночі 3 червня. Близько 4-ї години ранку терористи розпочали масований артилерійський обстріл. Потім на наші позиції посунула важка бронетехніка, танки, за ними піхота – не менше тисячі бойовиків. 28-ма окрема механізована бригада була вибита зі своїх позицій під Мар’їнкою, зазнала втрат і змушена була відступити. Бойовикам вдалося частково зайняти позиції в Мар’їнці. Але закріпитися на них вони не встигли. Наша артилерія влаштувала для них пекло. Після цього розпочалася зачистка цих територій, безпосередню участь у якій брав і свободівський батальйон «Січ». Близько 20:00 ми підійшли до Мар’їнки, близько 3-ї години ночі розпочали операцію, а до 10-ї ранку 4 червня вже все закінчили. Згодом була проведена ще одна, контрольна зачистка».

Максим переконує: ніякого швидкого захоплення міста не було. Хоча, за його словами, частково бойовикам справді вдалося вторгнутись у Мар’їнку, відтіснити наших. Проте вони зазнали настільки серйозних утрат, що, мабуть, і не намагалися закріпитися на цих позиціях.

Крім того, хлопець розповів про тих, із ким доводиться воювати. «Це неоднорідне військо, воно змішане. В ньому є і російські солдати, і найманці-бойовики з Росії, і представники так званого ополчення з числа місцевого населення. Очевидно, росіяни не довіряють «сєпарам» настільки, щоб в атаку йшли тільки місцеві. Хоча, зауважу, такого ворога не варто недооцінювати: в них дуже добра найсучасніша зброя», ‒ каже Максим Морозов.