Відео з пікету під вікнами у Гунчика

Під стінами Волинської ОДА пікетували родичі загиблих бійців. Вони протестували проти закону, який позбавив пільг сімей загиблих на Сході.

Відео акції протесту оприлюднило Громадське. Волинь.

Декілька десятків родичів загиблих бійців зібрались біля ОДА з плакатами. Причиною протесту став той факт, що з 1 липня 2015 року сім’ї загиблих позбавлять права користуватись пільгами на комунальні послуги та безплатні ліки. Також їх вже позбавили права безкоштовного проїзду залізничним, водним транспортом приміського сполучення і автобусами приміських та міжміських маршрутів.

Протестували люди і проти змін, які були внесені народними депутатами до статті 15 ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» перед новим роком, що передбачає «Установити, що пільги, передбачені пунктами 1, 2, 4, 5, 6 та 20 частини першої цієї статті (15) надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку, визначеному Кабінетом міністрів України». Такими ж змінами виключені пільги на безкоштовний проїзд.

Родичі загиблих заявили, що 20 травня в обласній раді вони зареєстрували лист до губернатора Волинської області Володимира Гунчика та звернення до Президента з проханням не скасовувати пільг. Але відповіді так і не отримали.

Сім’ї надіються, що облрада зможе забезпечити їх пільгами хоча б на обласному рівні, поки питання не вирішать на державному.

«Позиція моя, як голови адміністрації, тоді держава повинна компенсувати усі затрати, які положені для сімей загиблих вояків. Я буду максимально сприяти тому, щоб на рівні районних рад та адміністрацій, міських голів, ми по можливості розглядали питання до вирішення на законодавчому полі злокалізувати це питання і залишити пільги на місцях», – зазначив голова ОДА Володимир Гунчик.