У Луцьку за шахрайство судять голову кредитної спілки

Голова кредитної спілки Олена Вавілова уже майже рік перебуває на лаві підсудних за фінансові оборудки. Окрім шахрайства в особливо великих розмірах та вчинених у складі організованої злочинної групи, жінку звинувачують у проведенні коштів вкладників «поза касою».

Отже, скандальна кредитна спілка «Кредит плюс» була заснована ще 10 років тому і спочатку мала статус громадської організації. За час своєї діяльності організація мала як вкладників, так і позичальників, ‒ йдеться в публікації Під прицілом.

Втім, у тому ж таки 2004 році Держкомісія з регулювання ринків фінансових послуг в Україні проводила перереєстрацію таких об’єднань, а тому громадська організація «Кредит-Плюс» стала кредитною спілкою та ще й у формі приватної власності.

Відповідно і люди, які були членами громадської організації повинні були переукласти договори і вже, будучи в статусі членів кредитної спілки, люди повинні були робити певні внески в організацію.

«У нас неважливо було чи ти кредитор, чи ти дебітор – кожен член кредитної спілки повинен був платити вступні внески, пайові і так далі», ‒ розповідала під час одного з судових засідань голова правління кредитної спілки Леся Вавілова.

Однак уже за три роки, а точніше у 2007 році, національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг позбавила спілку «Кредит плюс» ліцензії на проведення фінансових операцій.

Тоді вкладники запитували Олесю Вавілову, як спілка без відповідної на те ліцензії працює, натомість та заспокоювала, що із дня на день організація отримає необхідні дозвільні документи. Так тривало ще два роки, аж поки одна із вкладниць не звернулася до правоохоронних органів із заявою про шахрайство. За нею ще кілька людей звернулися до міліції зі скаргами на те, що кошти, які вони вкладали протягом років як депозити, вони не можуть повернути.

Тоді правоохоронні органи взялися перевіряти і саму спілку, і її керівництво. І в листопаді минулого року обвинувальний лист з прокуратури Волинської області надійшов до Луцького міськрайонного суду.

Спочатку справу розглядав суддя Михайло Квятковський одноособово, однак віднедавна справу слухає ціла колегія. Сама ж Вавілова на судові засідання приходить у супроводі свого адвоката і будь-що заперечує свою вину.

Під час судового слухання озвучили суми неповернених коштів: 20 000 гривень, 203 551 гривня, 81 300 гривень, 102 000 гривень, 4 600 гривень, 151 000 гривень, 187 000 гривень та 259 000 гривень.

Крім того, стало відомо, що прокуратура встановила факт проходження коштів вкладників «поза касою». Про це свідчила і одна з постраждалих, яка розповіла, що робила вклад у обсягом 20 000 гривень, 17 000 з яких затверджені касовим ордером, а 3 000 Леся Вавілова взяла особисто.

Майже всі свідки по справі допитані та всі матеріали зібрані, однак розгляд справи не можуть завершити без допиту голови спостережної ради А.С.Саганюк. Суддя навіть виносив окрему ухвалу про її примусовий привід до суду, однак жінка на слухання так і не з’явилася.