Луцькі політпідсумки: 1-7 червня

Про “політпідсумки”. У цих публікаціях ми збиратимемо найцікавіші політичні події тижня та аналізуватимемо їх, додаючи інсайдерську інформацію, щоб вималювати цілісну картину події. На жаль, ми, як і більшість лучан, можемо не знати істинної природи того чи іншого явища, але принаймні спробуємо пояснити людям, що відбувається на владному олімпі.

****

Продовжується штурханина між УПЦ КП та УПЦ МП. Минулого тижня луцькі депутати звернулися до УПЦ МП з закликом вийти з РПЦ і стати частиною помісної церкви.

Схожу заяву ініціює депутат Волинської облради Віталій Собко, що також є сановником УПЦ Київського патріархату. Її можуть розглянути на черговій сесії облради.

—————————–

Триває розслідування підпалу авто громадського активіста Володимира Красулі. Міліція поки нічого нового не повідомила, а сам Красуля каже: замовника назвати не готовий, але авто підпалили професіонали.

—————————–

Тривожні чутки, які знайшли підтвердження в інших джерелах, прийшли зі столиці. Екс-головного лісника Волині Богдана Колісника та екс-начальника Ягодинської митниці Романа Микитюка хочуть повернути на посади. Враховуючи, що в команді БПП і Володимира Гунчика людей, яких можна відправити на ці посади, немає, то такий сценарій розвитку подій видається реальним. Але є одне але. Як губернатор подолає опір громади? Якщо з Микитюком вдасться протягнути, бо митниця далеко від Луцька, і протест громади не буде таким відчутним, то з Колісником, який схоже ніяк не може відпустити старі звички та повернутися до “мирного життя”, буде дуже складно. Говорять також, що посаду головного лісника може зайняти хтось з людей Колісника.

—————————–

Найбільш обговорюваною темою серед політиків та активних громадян цього тижня було звільнення Ігоря Палиці з посади голови Одеської облдержадміністрації. Відразу зайшла мова за балотування на мери Луцька, адже вибори до Верховної Ради показали: команда Палиці в нашому місті відчутно втратила підтримку населення. А поява Ігоря Петровича тут була б беззаперечним плюсом.

Проте більшість учасників обговорень балотування Палиці прирівнюють до нуля та ставлять на те, що він займатиметься політикою на вищому рівні. Ну, й не забуватиме “заглядати” до власних бізнесів, яких побільшало в Одесі, та й інші не зникли.

—————————–

Згадав про Палицю в останньому інтерв’ю чинний міський голова Луцька Микола Романюк. Він розповів, що не конфліктував з Ігорем Петровичем. І додав: Палиця отримує “односторонню” інформацію про роботу мера, тому й критикує його.

Для декого, враховуючи, що люди Палиці будуть конкурентами Романюка на чергових місцевих виборах, такі слова видаються дивними. Мер міг би й покритикувати команду-опонента, враховуючи політичне цькування, влаштоване “палицюками” проти нього. Однак Романюк, як представник старої системи, звик на такі нападки відповідати підкилимними іграми, тому “атвєткі” мера ми можемо й не побачити, але очевидно, що вона буде.

—————————–

Ще один цікавий випадок стався у Володимирі-Волинському, де невідомі сили продовжують кампанію проти міського голови Петра Саганюка. Одні кажуть, що це інвестори з Києва, яких “кинув” Петро Данилович, інші – це люди, які причетні до контрабанди дорогоцінних металів. Сам Саганюк називає замовником колишнього виконувача обов’язків начальника Головного оперативного управління Міністерства доходів і зборів Олега Мандзюка.

До слова, цього тижня Саганюк сказав слова, які лунали з його вуст й раніше: балотуватися на новий строк не збираюся. Однак вірити цій заяві його опоненти не збираються, підтвердження чого є інцидент, що стався 5 червня. Двоє людей підійшли зранку до мера і спробували облити того зеленкою, однак промахнулися. “Терористи”, які представилися “Чорною гвардією імені Нестора Махна”, більше схожі на блазнів, однак шуму наробили.

Місцевий депутат Анатолій Сорока висловив думку: акцію організував сам Саганюк, аби підняти свій рейтинг, показавши себе жертвою.

—————————–

І насамкінець згадаю про події в Раді, коли позбавляли недоторканості Сергія Клюєва та Сергія Мельничука. У голосуванні щодо першого Степан Івахів та Ігор Єремеєв утримались, а останній потім пояснив: так голосував через малу доказову базу щодо Клюєва.

Коли ж голосували за Мельничука, який перебуває в групі Єремеєва “Воля народу”, нардеп виступав з трибуни і палко захищав колегу, однак кулуарну гру програв і схоже втратить “один штик”.

 

Анатолій КОТЛЮК