Луцьк: повідомили, скільки зібрали на церковному фестивалі

Під час фестивалю «Благовіст Волині» вдалося зібрати понад 200 тисяч гривень. Виручені кошти передадуть для волинських дітей, батьки яких загинули на війні.

Про це повідомляє прес-служба Волинської єпархії УПЦ МП.

Учора, 7 червня, відбувся благодійний фестиваль «Благовіст Волині». В усіх храмах Волинської єпархії Української православної церкви московського патріархату молилися за здоров’я усіх дітей, а також поминали земляків, які загинули на Сході.

У рамках фестивалю відвідувачі чули багато духовних пісень. За словами голови Волинської обласної ради Валентина Вітра, який прийшов на відкриття заходу, духовна пісня – це те, що зворушує кожну християнську душу, це та добра звістка, яка особливо потрібна сьогодні кожному із нас.

Духовенство єпархії та представники влади поклали квіти до стели загиблих на сході України та помолилися за спокій душ загиблих. Дитячий хор «Покров» недільної школи при кафедральному Свято-Покровському храмі Луцька співав про те, що діти не хочуть грати у війну і тримати в руках автомата.

Під час гала-концерту фестивалю, який відбувся у Волинському обласному академічному музично-драматичному театрі, однією з перших прозвучала «Молитва за Україну», яку виконав архієрейський хор. Присутні на гала-концерті вшанували хвилиною мовчання загиблих на Сході волинських військовослужбовців.

Луцький міський голова Микола Романюк під час вітання учасникам фестивалю подякував митрополиту Волинському і Луцькому Ніфонту за його ініціативи, однією з яких є вже традиційний фестиваль духовної пісні «Волинський благовіст».

Директор фестивалю, голова єпархіального інформаційно-просвітницького відділу протоієрей Валентин Марчук розповів, що минулого року Волинська єпархія УПЦ не проводила фестивалю через те, що у країні починалася війна.

До слова, у минулі роки за кошти, пожертвувані під час фестивалю «Волинський благовіст» Волинська єпархія УПЦ допомагала сиротам, незрячим, .

Цього року церковники збирали кошти для волинських дітей, батьки яких загинули у зоні бойових дій. Пожертви вже у вечір проведення фестивалю становили понад 100 тисяч гривень. Скарбнички для пожертв цієї неділі стояли у храмах єпархії і було зібрано 80 тисяч гривень. А протягом дня відвідувачі накидали у карнавки 30 тисяч гривень. Збір пожертв триває досі.

Як зазначив у вітальному слові голова Волинської облжержадміністрації Володимир Гунчик, такі заходи, як фестиваль «Благовіст Волині» є добрим виявом високих духовних якостей волинян, і доброчинність є властивою нашим людям рисою, тому обласна влада підтримувала і буде підтримувати усі доброчинні справи Волинської єпархії УПЦ.

«Волинський благовіст» відбувся за підтримки благодійного фонду «Рідна Волинь» (голова правління Дмитро Глазунов), благодійників Василя Токарського, Сергія Кривицького, Наталії та Олега Пундорів.

Концертна програма фестивалю складалася з виступів церковних хорів, хору недільної школи, також для відвідувачів співав Василь Чепелюк, Волинський народний хор, та Павло Дворський.

Окрім цього, фестивальники стали у формі слова «МИР» утворили на Театральному майдані перед драмтеатром.