У центрі Луцька – рейд проти «автохамів»

Громадські активісти спільно з автоінспекторами провели черговий рейд із виявлення порушників правил дорожнього руху у центральній частині міста.

Ініціював патрулювання активіст “Народного контролю” Михайло Шелеп. Патрулювали місто 5 червня, розпочали від головного корпусу Східноєвропейського університету.

Цього разу активісти підготували для порушників листівки, які залишали на неправильно припаркованих автомобілях.

Першим порушником, якого вдалося зловити “на гарячому”, була водій “Шевроле”. Жінка саме припаркувалася в недозволеному місці та посилаючись на сильний поспіх намагалася піти. Проте їй довелося відкласти справи – інспектори склали акт про адміністративне порушення.

Загалом на відрізку дороги від пам’ятника Тарасу Шевченку до квіткового ринку на проспекті Волі було припарковано з порушенням ПДР понад 15 машин. На них залишили пам’ятку про те, як правильно паркуватися.

“Це не ми розробили, а наші київські колеги. Це скоріше заклики до совісті, ніж інструкція”, – зазначив Михайло Шелеп.

Наступним порушником був водій буса, який припаркувався на перехресті  під світлофором занадто близько до зебри. Очевидно, щоб зайняти таку позицію він змушений був ще й перетнути подвійну суцільну лінію. Відразу за бусом припаркувався ще один водій. Івтоінспектори виписали протоколи про порушення та штрафи.

“Коли водії паркуються занадто близько від зебри, то вони, окрім порушень ПДР, ще й загроджують огляд іншим водіям. Це створює потенційно аварійну ситуацію”, – розповів керівник міської Державітоінспекції Віктор Главічка. Він додав, що кількість порушень ПДР біля пішохідних переходів значно зросла в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Паралельно з порушниками-водіями інспектори проводили профілактичні бесіди з пішоходами, які перебігали дорогу де тільки заманеться. Проте пішоходи не надто звертали увагу на зауваження. Дехто відразу ж після “бесіди” знову порушував правила.

Віктор Главічка звернув увагу на водіїв маршруток, які подекуди зупинялися і висаджували пасажирів просто на зебрі. Водію однієї з маршруток, який переконував, що “за 5 метрів від зебри вже можна стояти”, головний даівець пообіцяв особисто на підприємстві прочитати лекцію.

“На жаль, останнім часом також почастішали випадки, коли працівники затримували водіїв, які сідали за кермо у стані алкогольного сп’яніння”, – додав Віктор Главічка. За його словами, лише за останній тиждень затримали двох таких горе-водіїв – один працював на приміському маршруті, інший перевозив людей у Ратнівському районі.

Опісля активісти та інспектори повернулися на зебру біля ЦУМу. Вдалося зловити на гарячому водія, який саме припар кувався на зебрі. Він вину свою визнав і перепаркувався у дозволене місце, але попросив оштрафувати тих, хто попереду.

Інспектори ДАІ кажуть, що згідно законодавства вони не мають права виписувати протоколі штраф лише за фактом порушення – необхідно, щоб в автомобілі був водій. Тому значна частина автомобілів-порушників отримали лише листівку з закликами паркуватися правильно.

Начальник Державтоінспекції Луцька також звернув увагу на недостатню кількість працівників служби. “Поки обидва патрулі працюють в центрі, решта міста залишається без уваги”, – зазначив Віктор Главічка. Проте проводити рейди спільно з активістами та журналістами інспектори будуть і надалі.

Активісти ж вважають, що необхідно поширювати інформацію про порушників, щоб принаймні через громадський осуд вплинути на порушників.