Змінили перо на автомат: журналісти на війні

Через два дні – 6 червня – професійне свято відзначають журналісти. Сьогодні журналістика – не просто професія. Це – громадянська позиція.

Про це повідомляє інформаційне агентство Волинські Новини з посиланням на статтю Наталки Слюсар у часописі «Вісник і К».

У нашій професії є чоловіки, які змінили клавіатуру і мікрофон на автомат.

Редактор інтернет-сайту «Вісті Каменя» Богдан Пташник з Каменя-Каширського був першим волинським журналістом, який став на захист України, активний учасник Майдану.

ww111078

Богдан Пташник

– Поїхав у Дніпропетровськ, де на той час записували у батальйон «Донбас», – пригадує Богдан. – На озброєнні хлопці мали мисливські рушниці та захоплені в бою трофейні автомати. Бувало й таке, що йшли у бій з муляжами.

23 травня минулого року біля Карлівки бійці «Донбасу» потрапили у засідку. П’ятеро воїнів загинули. Шестеро отримали поранення. Серед них і Богдан Пташник. Його стан був надзвичайно складний. Завдяки силі волі та підтримці родини і друзів журналіст з Каменя-Каширського став на ноги. Сьогодні він – волонтер. Уже двічі возив допомогу воїнам на схід. Незважаючи на тяжке поранення в бою, статусу учасника бойових дій не має. Сподівається, що зможе оформити його після прийняття закону про добровольчі батальйони.

Директор радіокомпанії «Мікс» Олександр Серватович, більш відомий, як «Борода» – мобілізований офіцер запасу. За фахом медик. Начальник медпункту першого гаубичного самохідно-артилерійського батальйону побував з 51-ю ОМБР у найгарячіших точках. 29 серпня після виходу з котла під Іловайськом допомагав виводити з кільця поранених полонених, заводив медичну частину у «зелений» коридор.

img_1380_f6b84

Олександр Серватович

– Перш за все, нам треба навести порядок в армії, – його правда багатьом «на верху» ріже очі. – Я сам бачив на Донбасі російських військових. А начальник Генштабу Муженко заявляє, що їх там немає. Президент на телекамери видав хлопцям з мого батальйону нові гаубиці, а потім вони зникли. Так навіщо давали – щоб перед телекамерами піаритись? Моє глибоке переконання: наведемо у себе порядок, люди з Донбасу самі захочуть жити з нами в одній країні. А так який їм сенс повертатися, коли корупція у нас і надалі процвітає?

Під час третьої хвилі мобілізації потрапив до війська редактор районної газети «Ратнівщина» Дмитро Мороз. Служить на посаді заступника командира батареї по роботі з особовим складом у 26-й Бердичівській артилерійській бригаді. Він «штабіст», тому бачить проблеми армії «зсередини». До слова, бригаду уже формують дев’ятий місяць.

– Нашу армію так довго розвалювали, що зараз відновити дуже складно, – розповів Дмитро Мороз. – Воювати немає чим. Якби у нас була артилерія, її можна було б виставити в ряд біля кордону, – і ніхто би не пройшов.

Із Волинської державної телерадіокомпанії в армію пішли троє – ведучий програм на радіо «Луцьк» і на телебаченні Тарас Літковець, відеооператор Олександр Садовник та рекламіст, режисер, шоумен Дмитро Ураєв. Хлопці були призвані в останню хвилю мобілізації. Завжди оптимістичний і позитивний Діма Ураєв – кадровий офіцер, капітан. Сьогодні Діма замінив мікрофон на зенітно-ракетну установку.

item-77-uraiev

Дмитро Ураєв

На Яворівському полігоні він випадково зустрівся зі своїм колегою Сашею Садовником. Був вражений, в яких умовах він живе, в офіцерів вони значно кращі. Тут же зателефонував у Луцьк колегам. Саші відразу ж передали бронежилет, берці, гумові чоботи, спальник, термобілизну, аптечку.

item-36-sadovnuk

Олександр Садовник

Цими днями Саша у відпустці, тож вдалося з ним поспілкуватися. Каже, що у 24-ту бригаду потрапив за мобілізацією. Зараз він командир бойової машини БМП-2. В армії з 28 січня цього року. Саша Садовник уже встиг побувати у зоні АТО. Поцікавилися, чи були пропозиції від військових взяти до рук не автомат, а відеокамеру, адже у Генштабі заявляли, що з метою протидії російській пропаганді, мобілізовані журналісти працюватимуть за фахом. А кому, як не одному із кращих волинських операторів, знімати війну? Та ніхто не додумався запропонувати йому стати військовим оператором.

На передовій сьогодні п’ятеро працівників ТРК «Аверс». Відеооператора Костянтина Кіца призвали за мобілізацією. А ще четверо пішли добровольцями. Це Андрій Лев, Ігор Приступа, Максим Молнацький та Микола Колода.

item-12-lev

Андрій Лев

Ці хлопці були активними учасниками Майдану, потім займалися волонтерством, допомагали добровольчим батальйонам «Донбас», «Азов». Сьогодні вони всі служать у спецпідрозділах.

Повертайтеся живими, хлопці!