«Волиньобленерго» наживається на споживачах, ‒ депутат

Мешканці села Суходоли звинувачують Володимир-Волинську філія «Волиньобленерго» у порушенні прав споживачів.

Порушення, на думку депутата районної ради Вікторії Середи, полягають у тому, що підприємство обтяжує своїх споживачів додатковими платними послугами, ‒ пише видання Буг.

Зокрема, аби переоформити особовий рахунок споживача через смерть попереднього власника будинку, необхідно замовити позапланову перевірку схеми включення та пломбування лічильника. Процедура мешканцям Суходолів обходиться в 209-250 гривень.

У зв’язку із виявленими фактами порушення «Правил користування електричною енергією для населення» депутат Вікторія Середа склала відповідний депутатський запит на ім’я директора Володимир-Волинської філії ПАТ «Волиньобленерго» Анатолія Киричука.

У ньому вона попросила пояснити громадянам району, чому з 30-го квітня вони змушені оплачувати якісь додаткові ліцензійні послуги, аби переоформити особовий рахунок.

Для порівняння депутат приводить ПАТ «Волиньгаз», де безплатно та без додаткових умов споживачі отримують такі послуги.

До її запиту додається акт виконаних робіт, до речі, оформлений неправильно – без дати виконання робіт, який надала мешканка села Суходоли. Вона не розібралася в запропонованому працівниками філії «обряді», а коли вже оплатила так звані «додаткові послуги», вирішила проконсультуватися у депутата райради, ‒ йдеться в публікації.

Вивчивши питання, Вікторія Середа з’ясувала, що, відповідно до договорів, складених та виданих ПАТ «Волиньобленерго» споживачі безплатно отримують право на переоформлення особових рахунків, а також повірку лічильника та перевірку пломбування. І лише у разі, коли користувач хоче здійснити це в позаплановий час, він платить за послуги енергетичної компанії.

Як стверджує депутат Середа, мешканці її виборчого округу додаткових послуг не потребували. Працівники філії пояснили, що без цієї процедури їм не переоформлять особовий рахунок, поставивши громадян у безвихідне становище.

У Акті виконаних робіт, наданих Любов’ю Томчук, видні і суми, які нарахували в установі. Зокрема,вартість доїзду представників компанії із Володимира-Волинського у Суходоли – 128 гривень. Кілометраж від міста до села – 10 кілометрів. Тобто, 20 кілометрів у два боки. Ще – майже 35 гривень ПДВ, технічна перевірка схеми вартувала 46,22 грн.

«Сусідці, яка живе з декілька метрів від пані Томчук таку послугу обрахували вже у 250 гривень Однак, знаючи гіркий досвід Любові Василівни, жінка відмовилася та звернулася за допомогою до мене», – каже Вікторія Середа.

Відповіді в енергетичної компанії щодо свого звернення депутат не отримала. «Відписалися, що мовляв це додаткові ліцензійні послуги і людина сама захотіла», – каже вона.

Саме тому свій депутатський запит вона винесла на розгляд районної сесії з подальшим перенаправленням у контролюючі органи.

ы00001 ы00007 ы00010 ы00011 ы00012