У Луцьку будують особняк на місці скотомогильника

Викупивши 3 земельні ділянки на вулиці Надозерній у Луцьку (біля перехрестя Ковельської та Чернишевського) лучанин Микола Одноралець почав будівництво на додачу до вже існуючого особняка, розташованого поряд.

Мешканці прилеглих будинків вже близько року борються із забудовником, адже споруджує він поблизу місця, де раніше був скотомогильник Луцької ветеринарної лікарні. Також будівництво створює й інші проблеми.

Щоб почати роботи, на ділянці зробили насип, що приблизно на 2 метри вищий за рівень прилеглих будинків та приблизно на 6-7 метрів вищий за рівень каналізаційного колектора. Через це колектор вже неодноразово «рвало», – розповідають місцеві мешканці.

Ще вони скаржилися у різні інстанції, зокрема Державну екологічну інспекцію у Волинській області, Луцьку міську раду, управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області, до прокурора Волинської міжрайонної прокуратури з нагляду за дотриманням законів у природоохоронній сфері.

Проблемним є і доїзд до цієї ділянки, адже вже існуюча забудова та ветлікарня загороджують її від Ковельської та Чернишевського, «тому з метою законності влаштування проїзду Одноральця М. М. було зобов’язано:

  • замовити виготовлення актуальної топогеодезичної зйомки у землевпорядній організації,
  • замовити виготовлення робочого проекту проїзду в проектній організації, яка має ліцензію на виконання даних видів робіт, з врахуванням існуючої забудови та наявності підземних комунікацій,
  • отримати в департаменті житлово-комунального господарство ордер на виконання будівельних робіт/робіт з благоустрою з влаштування проїзду та погодити його у відповідних організаціях, що є власниками інженерних мереж».

Про таке зобов’язання повідомили у відповіді за підписом заступника міського голови Лариси Соколовської одному з мешканців прилеглого будинку 22 червня 2014 року. Проте станом на 3 червня 2015 року власник ділянок, який вже активно веде забудову, навіть не згадує про «врахуванням існуючої забудови та наявності підземних комунікацій».

Новый точечный рисунок

Цікавою також є інше формулювання у відповіді Сокольської: «В ході проведення огляду в квітні поточного (2014, – ред.) року заступником начальника управління містобудування та архітектури Матвіївим Я.В. земельних ділянок за вищевказаною адресою встановлено, що погоджений головним архітектором та начальником управління земельних ресурсів генплан проїзду від 2007 року станом на даний час не відповідає існуючій ситуації на місцевості. Однак, до існуючого житлового будинку на вулиці Надозерній, 6 необхідно влаштувати проїзд».

«Невідповідність існуючій ситуації на місцевості» – це вже існуючі будинки та садки, зокрема на Чернишевського, 24а, Чернишевського, 26а, Кічкарівська, 59 та Кічкарівська, 57. Щоб розібратися у ситуації вони вже неодноразово викликали міліцію, зокрема і 3 червня, проте правоохоронці поїхали ні з чим.

Станом на сьогодні власника ділянок Миколи Одноральця на місті не було, а прораб, що курує будівельні роботи, відмовився будь-що коментувати.

Також цікаво, що згідно із відповіддю Державної екологічної інспекції «інформація щодо захоронення на даній території залишків тварин в Держекоінспекції відсутня». Хоча опитані старожили у даному районі підтверджують: бачили ці захоронення, зроблені в радянські часи, особисто.

 Антон БУГАЙЧУК