Рівень корупції на Волині знизився, – опитування

Лише у Волинській області рівень корупції знизився. Такі результати опитування громадської організації «Transparency International».

Про це повідомли у прес-службі прокуратури області.

Громадська організація «Transparency International»та GFK-Україна спільно із однією із найвпливовіших світових аудиторських компаній ПрайсвотерхаусКуперс запевняють, що Волинська область – єдина в Україні, де знився рівень корупції.

Опитування проводилось серед керівників українських підприємств задля виявлення комплексної картини стану справ із корупцією в Україні після подій Революції Гідності.

Оцінювався рівень корупції за шкалою від (-5) до (+5), де (0) означав незмінність ситуації.

За даними аналізу Волинь засвідчила найменший рівень корупції (0,07) – це нині єдина область в Україні із плюсовим показником, далі Закарпатська (-0,02) та Полтавська (-0,021) області.

Між тим, лише за 5 місяців цього року в області уже закінчено 33 кримінальні провадження щодо осіб, які вчинили корупційні злочини, до кримінальної відповідальності за корупційні правопорушення притягнуто 45 осіб, серед них 8 – працівники правоохоронних органів.

Крім того, до кримінальної відповідальності притягнуто начальника відділу Держземагенства у Турійському районі, голів дільничих виборчих комісій, спеціаліста Луцького районного сектору управління державної міграційної служби, спеціаліста-землевпорядника Піддубцівської сільської ради, головного спеціаліста сектору обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці Луцької РДА та головного спеціаліста-бухгалтера Інспекції з питань захисту прав споживачів у Волинській області, доцента кафедри кримінального права та процесу СНУ ім. Лесі Українки.

Також цьогоріч викрито діяльність організованої злочинної групи у складі 9 працівників Волинської регіональної філії Державного підприємства «Центр Державного земельного кадастру», які упродовж 2010-2013 років, зловживаючи службовим становищем, заволоділи та вчинили розтрату 1,3 млн. грн. Досудове розслідування щодо 8 осіб уже завершено та обвинувальний акт щодо них скеровано до суду.

Активізовано в області протидію адміністративно караній корупції. Спеціально уповноваженими суб’єктами складено та скеровано до суду 51 протокол про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, на 40 осіб накладено адміністративні стягнення у виді штрафів.