На Волині депутати просять зняти звинувачення з бійців 51-ї бригади

3 червня 2015 року Володимир-Волинська районна рада одноголосно ухвалила звернення до Президента України та Генерального прокурора України щодо необхідності зняття обвинувачення у дезертирстві з бійців 51-ї ОМБР.

У Володимир-Волинському міському суді 29 травня 2015 року розпочалося слухання справи за підозрою 22 бійців 51-ї ОМБР у вчиненні злочину, передбаченого частиною 2 статті 28, частиною 3 статті 409 КК України («Ухилення від військової служби»).

У зверненні зазначено, що депутати Володимир-Волинської районної ради засуджують позицію військової прокуратури, яка схилила до підписання документів про визнання вини частину бійців цього підрозділу і висуває необґрунтовані підозри решті бійців.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ: СУД НАД БІЙЦЯМИ 51-Ї БРИГАДИ У ВОЛОДИМИРІ-ВОЛИНСЬКОМУ: ЯК ЦЕ БУЛО

Обранці району вважають, що в такий спосіб окремі представники командування Збройними Силами України намагаються перекласти всю вину за власні помилки та прорахунки на рядових військовослужбовців – чорноробів майбутньої української Перемоги.

Депутат від ВО «Свобода» Петро Козлюк доповнив текст звернення наступними словами: «Окрім того, не було належним чином розслідувано трагедій, що мали місце під Волновахою, Іловайськом, Савур-Могилою, Донецьким аеропортом, Дебальцево. В багатьох випадках мали місце нескоординованість вищого командування з командирами на місцях, думку яких вище командування часто ігнорувало. На лаві підсудних мають бути не ті, хто виконував накази, а ті, хто їх некомпетентно віддавав».

Депутати Володимир-Волинської райради вимагають від Президента України Петра Порошенка взяти на контроль судовий розгляд цієї справи, враховуючи, що ці воїни, в умовах складної військової обстановки, ризикуючи своїм здоров’ям і власним життям стали на захист Батьківщини; від Генерального прокурора України Віктора Шокіна – здійснити перевірку законності відкриття кримінального провадження та розглянути можливість закриття даної справи за безпідставністю підозри.

Окрім цього, депутати просять головуючого суддю Володимир-Волинського міського суду об’єктивно та виважено, на засадах законности та справедливости, розглянути цю справу.