Луцьк: справа зупинки-вбивці не закрита. ДОКУМЕНТ

У справі щодо смерті жінки на зупинці громадського транспорту призначена повторна експертиза. А прокуратура області просить УМВС перевірити неналежне проведення досудового розслідування кримінального провадження.

Про це повідомляє інформаційне агентство Волинські Новини.

Нагадаємо, 15 березня 2014 року на вулиці Львівській під час негоди зупинка впала на жінку. Лучанка від травм померла.

Донедавна розслідування здійснювала транспортна міліція. Слідчі допитували посадовців, які причетні до ЖКГ Луцька.

Так, влітку 2014 року правоохоронці не виявили серйозних зауважень до роботи тих працівників, які займалися замовленням та встановленням зупинок.

Начальник Волинського лінійного відділу УМВС України на Львівській залізниці Михайло Ільїн запевняв журналістів, що слідство проводитиметься прозоро з цього факту. Бо, мовляв, відділ знаходиться в Ковелі, тож працівники «не перетинаються» з посадовими особами Луцька.

Та попри те, що подія трапилася більше року тому, результатів слідства досі немає. Натомість за цей час у зв’язку з реформою МВС, транспортна міліція ліквідована.

За інформацією прокуратури області, в лютому 2015 року провадження передали до слідчого відділу Луцького міськвідділку. З’ясувалося, що наразі призначена повторна судово-будівельно-технічна експертиза, оскільки перша результатів не дала.

В УМВС області, своєю чергою, повідомили, що досі триває досудове розслідування у кримінальному провадженні, порушеному за частиною 2 статті 275 КК України (Порушення правил, що стосуються безпечного використання промислової продукції або безпечної експлуатації будівель і споруд, а також порушення під час проектування чи будівництва правил, що стосуються безпечної експлуатації будівель і споруд особою, яка зобов’язана дотримувати таких правил, якщо воно спричинило загибель людей).

Згадане діяння карається виправними роботами на строк до двох років або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк від двох до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Під час досудового розслідування слідчі допитали осіб, які встановлювали зупинку, зібрали документацію. Та винних і досі не знайшли.

0001w

Натомість таких зупинок у Луцьку на момент трагедії встановили ще 14. Директор департаменту ЖКГ міськради Іван Кубіцький розповідав, що 300 тисяч гривень за виготовлення і монтаж цих зупинок місто заплатило ТОВ «Луцьктехнобуд». Саме ця організація кріпила злощасну конструкцію, яка стала вбивцею.

Як повідомили у прес-службі прокуратури області, орієнтовно за кілька тижнів очікують результатів повторної експертизи. А ось проведенням досудового розслідування прокуратура невдоволена.

«15 травня 2015 року прокуратурою області скеровано в УМВС України у Волинській області доручення на проведення перевірки щодо неналежного здійснення досудового розслідування в цьому кримінальному провадженні», – інформують в прокуратурі.