Ковельська депутатка «прихватизувала» гектар землі

Заступник голови Ковельської райради незаконно одержала земельну ділянку у приватну власність.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури.

Прокурори завели справу за фактом заволодіння шляхом обману землею державної власності громадянкою, яка обіймає посаду заступника голови Ковельської районної ради.

Правоохоронці з’ясували, що згідно з наказом виконувача обов’язків начальника Головного управління Держземагенства у Волинській області у квітні минулого цій жительці села Білин Ковельського району надано земельну ділянку площею 1 га для ведення особистого селянського господарства із земель державної власності сільськогосподарського призначення Білинської сільської ради.

У лютому ж 2014 року на підставі рішення цієї сільради їй уже надавалася у власність безоплатно земельна ділянка площею 0,25 га для ведення особистого селянського господарства із земель комунальної власності села Білин.

Чинне законодавство визначає, що передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян провадиться один раз по кожному виду використання.

Чиновниця ж двічі використала своє право на одержання у власність безоплатно земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства.

Відтак, з державної власності незаконно вибула земельна ділянка сільськогосподарського призначення площею 1 га.

Задля повернення землі в державну власність Ковельський міжрайонний прокурор звернувся до суду із позовною заявою про визнання незаконним і скасування наказу виконувача обов’язків начальника Головного управління Держземагенства у Волинській області, визнання недійсним свідоцтва про право власності чиновниці на земельну ділянку.

У кримінальному провадженні про шахрайство триває досудове розслідування.