Хто з ким у Луцькій міській раді. ІНФОГРАФІКА

Зміну «розкладів» у Луцькій міській раді з 2010 до 2015 року можна побачити, навіть не вникаючи у кулуарні зв’язки. Достатньо проаналізувати результати голосування.

За час роботи чинного скликання ради ослабла найпотужніша фракція – «Батьківщина», зникли «Фронт змін» і «За Україну!», набрала додаткових «штиків» група Миколи Романюка «Рідне місто», а ще з’явилася група, підконтрольна Ігорю Палиці – «Новий Луцьк». Відносно стабільною залишилася лише «Свобода».

Як показує практика голосувань під час останніх кількох сесій, у нинішній міськраді голосування депутатів далеко не завжди залежить від того, у якій вони фракції. Їм на місце прийшли групи – формальні та неформальні.

Найбільшою виявилася неформальна група депутатів, які співпрацюють із нинішнім міським головою Миколою Романюком. Сюди можна зарахувати не тільки офіційних членів групи «Рідне місто» та позафракційних.

Офіційно у групі «Рідне місто» 7 депутатів: Микола Яручик, Євгеній Ткачук, Анатолій Пархом’юк, Роман Романюк, Олександр Пиза, Іван Корчук та Анатолій Бірюков. Однак також «дружать» із нинішнім мером екс-регіонали Іван Смоленг, Ірина Комлик та Тетяна Дементьєва, виключені із «Батьківщини» Наталія Бунда, Артур Василевський та Катерина Мельник.

А ще досить стабільно підтримують Миколу Романюка частина депутатів із фракції ВО «Батьківщина». Йдеться про Юрія Корольчука, Андрія Козюру, Ганну Кравчук, Сергія Волика, Валерія Бондарука та Василя Гриба. Хоча, зрозуміло, останні не настільки «вірні» меру, яку члени групи «Рідне місто».

Друга за чисельністю група – «Новий Луцьк». До неї варто зарахувати, крім офіційних членів, одного із найвпливовіших депутатів міськради Володимира Никитюка, хоча останній досі офіційно у «Батьківщині».

По 7 депутатів мають фракція ВО «Свобода» та незалежні від Романюка депутати «Батьківщини». А решта 7 – гравці, які ведуть свою гру.

«Свобода» – єдина група депутатів, у якій офіційна та неофіційна кількість збігаються. Свободівці часто демонструють принципову позицію, особливо в земельних питаннях. Проте і з ними часом знаходять спільну мову.

Попри те, що нині фракція «Батьківщини» в міській раді значно ослабла з початку скликання, головні білосердечні Луцька Григорій Пустовіт і Сергій Григоренко мають вплив на місцеву політику та просувають власній питання й ініціативи. Їх підтримують ще 5 депутатів – Олександр Семенюк, Олександр Пилипович, Аскольд Пекарський, Степан Цимбалюк і Володимир Самуляк.

Незалежним гравцями у міськраді можна назвати єдиного члена фракції «Європейської партії України» Олену Голєву та позафракційних Олександра Плісецького (тяжіє до «Самопомочі»), Павла Данильчука («Народний контроль Волинь»), Богдана Шибу, Романа Бондарука, Рустама Дячука та Антона Сосновського.

Infografika_deputaty_Lutska_miska_rada

 

Натисніть на малюнок, щоб збільшити його

Текст: Антон БУГАЙЧУК

Інфографіка: Антоніна КЛІМІШИНА