У розшуку на Волині ‒ понад три тисячі «ухилянтів»

На Волині у розшуку наразі перебуває понад три тисячі громадян, які ухиляються від мобілізації. Знайшли менше 5%.

Про це йшлося під час оперативної наради в голови облдержадміністрації Володимира Гунчика 2 червня, – пише Інформаційне агентство Волинські новини.

Як повідомив виконувач обов’язків обласного військового комісара Роман Кулик, у рамках 5 черги часткової мобілізації на території області мобілізували 48% від запланованої кількості військовозобов’язаних та 23% техніки.

На понад 108% виконав мобілізаційне завдання Маневицько-Любешівський об’єднаний військовий комісаріат, на 98% ‒ Горохівсько-Локачинський об’єднаний військовий комісаріат. Найгірша ситуація із мобілізацією наразі у Володимир-Волинському районі, Ковелі, Нововолинську. Серед причин – високий рівень захворюваності військовозобов’язаних, відсутність їх за місцем реєстрації.

Протягом минулого тижня у військкомати не звернулося жодного добровольця, всього за попередні терміни 29 добровольців виявили бажання долучитися до лав Збройних сил. Наразі оповіщені 72% військовозобов’язаних, які підлягають мобілізації.

Роман Кулик звернув увагу на бездіяльність керівників підприємств, які затягують процедуру оповіщення працівників, даючи їм час взяти відпустку, лікарняний, або звільнитися за згодою сторін, що ускладнює згодом пошук військовозобов’язаних.

Придатними за станом здоров’я до військової служби визнали лише 39% мобілізованих.