Луцьк: банк незаконно продав квартиру лучанки

Лучанка Оксана Хоружа свого часу взяла кредит в «Державному ощадному банку України» під заставу квартири. Згодом фінустанова за борги відібрала та продала квартиру пані Оксани через відкриті торги.

Втім сама жінка вважає, що торги були проведені з порушенням норм законодавства і подала до суду, – повідомляє Під прицілом.

У суді ця справа розглядається ще з вересня минулого року.

В матеріалах провадження зазначено, що кредитний договір із банком Оксана Хоружа уклала ще у 2008 році. Тоді ж сторони підписали й договір іпотеки.

Втім, через два роки за заочним рішенням Луцького міськрайонного суду квартиру у лучанки забрали і вирішили продати на відкритих торгах.

Початкова ціна двокімнатної квартири, що знаходиться на вулиці Загородній у Луцьку, тоді склала трохи більше 202 тисяч гривень.

За таку ж ціну за допомогою аукціонної компанії «ТД «Еліт Сервіс» помешкання придбала інша лучанка Лілія Моцкус, яка була єдиною учасницею торгів.

Натомість власниця помешкання Оксана Хоружа вважає торги незаконними, оскільки у них брала участь лише одна учасниця і та не підвищувала стартову ціну лоту, організатор торгів не забезпечив безперешкодне прийняття всіх заяв на участь у прилюдних торгах, а також не забезпечив вільний доступ покупців до місця проведення аукціону.

Всі ці підстави жінка виклала у позовній заяві та в подальшому озвучила їх під час судового засідання у Луцькому міськрайонному суді.

Разом з тим, відповідачі – переможниця торгів та аукціонна компанія заперечували проти задоволення позову і вказували, що нормами Закону «Про іпотеку» передбачено, що у певних випадках можна проводити прилюдні торги за участь лише одного учасника.

Втім, суддя Луцького міськрайонного суду Людмила Присяжнюк таки задовольнила позов Оксани Хоружої та визнала протокол та результати проведення прилюдних торгів недійсними.

Не погоджуючись із таким рішенням суду, переможниця торгів Лілія Моцкус подала скаргу і вже в Апеляційному суді доводила законність проведення прилюдних торгів.

Однак і колегія суддів цивільної палати Апеляційного суду Волинської області не знайшла підстав для скасування рішення суду І інстанції, а тому залишила скаргу Лілії Моцкус без задоволення.