Війна – це ж не математична формула, – луцький айдарівець

Боєць батальйону «Айдар», лучанин Олександр Кралюк з позивним «Морячок» розповів про спогади з війни та поділився міркуваннями щодо того, як можна зупинити конфлікт та «перезавантажити» менталітет українців.

Про це повідомляє інформаційне агентство «Волинські Новини».

ВІЙНА В УКРАЇНІ – НЕ НАША

«Для початку треба розібратися, що зараз відбувається в світі та проаналізувати, чому в Україні усе таки розпочалась війна. Ми усі розуміємо, що все те, що зараз відбувається на сході нашої держави, – це не наша війна і не ми їй причина. У світі є два серйозних цивілізаційних проекти, які між собою протистоять: Захід і Євразійський регіон. Вони зійшлися в клінчі та розуміють, що подальший їхній розвиток на рівні однополярності завершується через кризу, адже росте Великий Схід. Щодо США, то у них завжди один ворог – будь-яка держава, яка своїм розвитком досягає тієї межі, з якої готова дати виклик економіці Америки», – розповідає Олександр Кралюк.

Також він додає, що лише зваживши на усе це українці повинні нарешті зрозуміти, що при такому глобальному протистоянні ми не можемо вирішити конфлікт у своїй державі лише завдяки мілітаристським методам.

«Навіть, якщо врахувати те, що російська армія посідає четверте місце у світі за потужністю, то просто нерозумно їм протистояти лише зброєю. А якщо говорити про нашу величезну мотивацію, яку не зрозуміти росіянам – це вирішує багато, втім, на жаль, лише цього замало для перемоги», – запевняє військовий.

ШЛЯХ ДО ПЕРЕМОГИ 

З його слів, необхідно створити єдиний механізм боротьби. Боєць пропонує почати з формування нової еліти.

«Варто розуміти, те, що зараз є у нашій країні – це фінансова еліта, яка за домовленістю привела до влади колишнього Президента України Януковича. Ми бачимо, що ці персони, члени Партії регіонів, й зараз де-не-де виринають під час виборчих компаній. Безумовно, зараз жоден керівник держави не може відмовитися від фінансово-кланового аспекту та закрити всі схеми нелегального збагачення, адже це призведе до внутрішньої війни та великого кровопролиття, як наслідок – ми будемо розділені на зони впливу та втратимо суверенітет», – аргументує він.

Та додає, що сьогодні відбувається боротьба із кланами і це цілком нормально, адже безліч країн уже таке пройшли. Щодо фронту, вважає Олександр, тут потрібно витримати хоча б рік такої латентної війни.

«Те, що війна триватиме на широкому фронті – мала ймовірність. Це тому, що в такому випадку Європейський Союз швидко об’єднається в одне ціле, чого не хоче окупант. Адже зараз це низка країн із відокремленою політикою. Як тільки буде відкрита повномасштабна агресія, то ЄС перестане сперечатися і почне жити єдиною небезпекою та весь спектр санкцій буде застосовано, навіть відключення від банківської системи «SWIFT», що призведе до величезного удару по економіці Росії, а до такого вона точно не готова», – веде далі Олександр Кралюк.

Він говорить, що усім українцям зараз треба показувати, що вони не лише розуміють, що відбувається в державі, а й повинні відповідно діяти, висловлюючи свої умови для влади.

«Війна – це ж не математична формула, прорахувавши яку можна назвати конкретну дату її завершення, а це комплекс дій та можливостей, які залежать від кожного з нас. Те, що протистояння триватиме мінімум рік – це факт. Ми сподіваємося, що влада зосереджена саме на перемозі, ми впевнені, що хлопці, які на фронті, точно «не дадуть» задню», – розповідає чоловік.

МЕНТАЛІТЕТ МЕШКАНЦІВ СХОДУ

Описуючи специфіку менталітету жителів східної України, Олександр наголошує, що у мешканців центральної та західної частин держави присутній такий фактор, так званий – націонал-орієнтований, патріотичний, який подібний до системного коду, тобто він є і все. Також чоловік порівнює, що в громадян України на східних територіях цей фактор, у кращому разі, занижений або ж узагалі відсутній.

«Втім, це не означає, що вони не українці і їх треба віддавати десь туди, куди вони хочуть. Бо ж допустивши таке, ми закладемо неправильні тенденції в державі, якими зможуть маніпулювати непристойні люди. Як наслідок, Закарпаття захоче до Угорщини приєднатися чи ще щось подібне. Я вам так скажу, мешканці Сходу – це люди, які розуміють, що все, що їм потрібно в житті – якість життя і задоволення мінімального рівня проживання. Якщо вони це матимуть, тоді жодних проблем не буде. І саме це потрібно людям гарантувати. Скажу чесно – їм не важливо зробить це Росія, Китай чи США. Чесно – їм байдуже. От вони такі є, такими треба сприймати, бо це люди які все життя «пахали», будували Донбас і так далі. Так себе вони виростили», – говорить Олександр.

ЯК ПОВЕРНУТИ ОКУПОВАНИЙ СХІД

Боєць висловлює думку, що сьогодні Україна має унікальний шанс повернути свої окуповані землі і це не завдяки збройному протистоянню.

«Необхідно показувати реальний ріст економіки, створювати робочі місця, відновлювати зруйноване, забезпечувати соціальну допомогу, зокрема на тих територіях, де стоять в зоні АТО українські війська. Регіон тісно між собою пов’язаний, усе це буде проникати на окуповані території, люди почнуть сумніватися в Росії та її підтримці, почнуть ставити запитання, а згодом і ненавидіти», – впевнений Олександр Кралюк.

Щодо економіки, вважає боєць, то у цій сфері справи погані.

«У нас великий зв’язок з цим регіоном, особливо по виробництву. Якщо хтось скаже, що Донбас можна просто відрізати і все буде гаразд, то це просто дурість. Розібравшись детально, стане чітко зрозуміло, що це дуже болісна втрата для країни. Звісно, можна все пережити, але яка цьому ціна й скільки часу потрібно для відновлення сил – інше питання. Тому віддавати схід не можна. Я вам так скажу, зараз Україні потрібно докласти зовсім небагато зусиль, щоб Донбас своїм внутрішнім рішенням побачив перспективу повернення в Україну. Втім, на жаль, поки внутрішньодержавні процеси ізолюють цю перспективу», – зітхає чоловік.

І, насамкінець розмови, пан Олександр усе-таки сподівається на те, що надії держави на повернення втрачених територій будуть реалізовані.

«Ми повинні з цим питанням раз і назавжди визначитися і сказати собі, що не може йтися про жодні «полукровки». Ми – українці і споконвіку боролися за незалежність та правду. Вона буде нашою, тому ми усе зможемо, головне вірити та…діяти», – наголошує айдарівець.