Для WOG в Україну намагалися ввести тисячі тонн контрабандного дизпалива, – нардеп

Нардеп Антон Геращенко стверджує, що кілька днів тому в порту Ізмаїла співробітники СБУ затримали танкер «Adriatik Mariner», який привіз в Україну з порту окупованого Криму – Феодосії 5800 тонн контрабандного дизельного палива.

Одержувачем цього вантажу повинна була виступити українська компанія «WOG трейдинг», що входить до групи компаній  «Континіум», – написав він на своїй сторінці у Facebook 30 травня.

Сума збитку, від недоотримання в бюджет податків і зборів від контрабандної поставки дизельного палива, становила більше 23 мільйонів гривень.

Відразу ж після затримання цього судна працівникам СБУ почали надходити телефонні дзвінки від одного з керівників Служби безпеки України з вимогою негайно відпустити «Adriatik Mariner»,

Хоча, як стверджує Геращенко, судно повинні були негайно заарештувати, за рішенням суду конфіскувати, а капітан притягнутий до кримінальної відповідальності.

Після завершення прес-конференції Геращенко направив депутатське звернення до Генпрокурора Віктора Шокіна і та глави СБУ Валентина Наливайченка з вимогою негайно провести необхідні дії з арешту судна та його вантажу.

Однак вночі 30 травня судно знялося з рейду в Ізмаїлі і знаходиться вже в румунських територіальних водах.

«Інакше як саботажем і кришуванням контрабанди на найвищому державному рівні я це назвати не можу!» – пише нардеп.

Тому він просить Генерального прокурора України Віктора Шокіна розпочати кримінальне провадження щодо посадових осіб Служби Безпеки України, які «навмисне допустили факт контрабанди дизельного палива в Україні і не прийняли належних заходів для арешту контрабандного товару і судна його завезла в Україну».

Publié par Антон Геращенко sur vendredi 29 mai 2015