У «Волиньгазі» підприємцеві донарахували зайвих 85 тисяч

У Ковельському районі газовики повернули підприємцеві після повірки лічильник разом із квитанцією про оплату «заборгованих» 85 тисяч гривень.

Чоловік вважає, що це вина працівників «Волиньгазу» і подав в суд на відомство про порушення прав споживачів, ‒ пише Під прицілом.

У суді Олег Шевчук пояснив, що у квітні 2014 року працівники ПАТ «Волиньгаз» забрали у нього газовий лічильник на повірку і поставили тимчасовий.

І лише у грудні того ж таки 2014 року чоловік отримав платіжку із вражаючою цифрою, яку нібито заборгував. Відповідно до цього документу чоловік виявився винен «Волиньгазу» понад 85 тисяч гривень.

І лише після цього, запевняє Олег Шевчук, він дізнався про те, що його лічильник взагалі зняли. Ковельчанин заявив, що заборгованість йому пояснили тим, що нібито у його лічильнику було втручання, а тому йому провели донарахування на цю суму.

Абсолютно не погоджуючись із таким розрахунком ПАТ «Волиньгаз», Олег Шевчук подав до суду з вимогою скасувати всі донарахування та призначити оплату за газ відповідно до показників лічильника.

Натомість представник «Волиньгазу» в суді пояснив, що Олег Шевчук свого часу уклав договір з відомством про надання послуг із газопостачання. Разом із тим, договір позивач укладав як підприємець, а не фізична особа, тому й тарифікація в чоловіка інша.

«Зауважимо, що Олег Шевчук використовував газ не для побутових потреб, а для опалювання готельно-ресторанного комплексу на Ковельщині. Тому він має інший тариф, а не такий, як звичайний споживач. Тим більше, що фізична особа не може бути стороною у такому договорі взагалі. Разом із тим зазначимо, що донарахування за спожитий газ було проведено у зв’язку з тим, що в лічильнику під час повірки було виявлено пошкодження. Внутрішня пломба, яка знаходиться в лічильнику і яку ставлять ще на заводі, була зламана. Крім того, була зірвана контролююча наклейка, яку при встановленні лічильника клеять на кришку лічильника», ‒ пояснив представник відповідача.

Ці ж доводи сторони надавали і в суді І інстанції, і тоді суддя Луцького міськрайонного суду Андрій Олексюк задовольнив позов Олега Шевчука у повному обсязі.

Однак ПАТ «Волиньгаз» оскаржив рішення суду, мотивуючи це тим, що пошкодження, які були виявлені, не могли бути допущені при знятті лічильника. Зважаючи на те, що Олег Шевчук є підприємцем, провадження слід розглядати не у цивільній палаті, а в Господарському суді, ‒ зазначили представники структури.

Натомість сам Олег Шевчук просить апеляцію «Волиньгазу» залишити без задоволення, оскільки він свій готель здав в оренду і не керує справами. Крім того, ковельчанин запевняє, що жодного втручання з його боку в лічильник не було, тим паче.

Зрештою, колегія суддів Апеляційного суду Волинської області залишила апеляцію ПАТ «Волиньгаз» без задоволення, а це означає, що Олег Шевчук не платитиме донараховану суму боргу.