Луцький суд повернув Лазорка на «Укртранснафту»

Луцький міськрайонний суд задовольнив позов Олександра Лазорка в частині поновлення його на посаді у «Укртранснафті».

Про це повідомляє Під прицілом.

Лазорко у позові вказував, що роботодавець може відсторонити працівника від виконання своїх посадових обов’язків лише у разі, якщо той прийшов на роботі в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, відмови або ухилення від обов’язкових медичних оглядів, навчання, інструктажу, та в інших випадках передбачених законодавством.

Однак жодної із цих підстав, за інформацією видання, у рішенні наглядової ради про відсторонення Лазорка з посади не зазначено. Крім того, позивач у своїй позовній заяві вказав, що його могли відсторонити з посади в результаті його дій або бездіяльності, які мали негативний вплив на товариство.

Тож усі вимоги позивача у суді підтримував його представник Віктор Токарчук, який у свою чергу наголосив на тому, що спір варто розглядати як трудовий, а не колективний. Адвокат мотивував це тим, що Олександр Лазорко підписував із товариством контракт, а це є видом трудового договору, відповідно і справи, які стосуються порушення умов такого договору розглядається в межах цивільного судочинства як трудовий спір.

Натомість представник ПАТ «Укртранснафта» Теодор Медведський підтримував протилежну позицію. Зважаючи на те, що Олександра Лазорка не було звільнено з ПАТ «Укртранснафта», а лише відсторонено від виконання обов’язків та ще й на підставі рішення наглядової ради товариства, провадження слід розглядати як колективний спір.

Зрештою, суддя Луцького міськрайонного суду Світлана Рудська задовольнила позов Олександра Лазорка частково – визнати протиправним та скасувати рішення наглядової ради ПАТ «Укртранснафта» в частині відсторонення Олександра Лазорка від здійснення повноважень голови правління товариства, а також рішення наглядової ради про призначення Олександра Мірошника для тимчасового виконання обов’язків.

Сторони по справі ще мають можливість оскаржити рішення суду в апеляційному порядку.