Як на проспекті Соборності,24 розбиралися з прибудовою

Мешканці будинку у присутності депутатів міської ради, правоохоронців та представників служби надзвичайних ситуацій взялися до демонтажу незаконної прибудови  на проспекті Соборності, 24 о дев’ятій годині ранку.

Більшість з мешканців будинку не пішли на роботу, щоб допомогти позбутися забудови, через яку фундамент дому дав тріщину. Чоловіки принесли молотки та ломи і взялися виймати бетонні блоки. Жінки виймали дошки з-під будови.

Проте за декілька хвилин з будівлі вийшли молодики спортивної зовнішності та почали зупиняти людей – перегородили вхід до місця, де закладений фундамент. Дехто встав на бетонні блоки.

На прохання депутата міської ради Богдана Шиби не перешкоджати виконанню рішення міської ради молодики відмовили, заявивши,що знесення можливе лише після рішення суду. Почали телефонувати власниці будівлі Наталі Кушнір.

Тим часом дехто з жителів будинку виліз на дах та розпочав його демонтаж. Тоді молодики поспішили всередину будівлі і відкрили лише після наполегливих «прохань» правоохоронців.

Водночас один з молодиків бризнув на чоловіка на даху з вогнегасника і до будівлі підійшли правоохоронці.

А мешканці будинку №24 продовжили розбирати забудову – таки демонтували частину даху, розібрали бетонні блоки, які були заготовані під фундаментом, вийняли з-під будівлі дошки та деяке будівельне сміття. Трошки пізніше взялися демонтувати кований паркан навколо прибудови.

«Ми може не мали б ніяких претензій, якби вона не почала заливати з фундамент під теплиці. Від цього фундаменту по будинку пішли тріщини і він став потенційно небезпечним. Коли ми їй це розказали, то вона каже – не переживайте, я ж теж на першому поверсі, якщо завалиться, то впаде на мене», – кажуть жителі будинку. Оскільки з’ясувати ситуацію з власницею тоді не вдалося, мешканці почали звертатися в різні інстанції і отримували відповіді, що дозволу на будівництво немає.

«Квартира куплена під офіс і там передбачена добудова трьох сходинок, а не отого, що маємо зараз», – додає мешканка будинку Олена.

Тим часом приїхала власниця Наталя Кушнір та зайшла у будівлю разом з молодиками. Через декілька хвилин вийшла, порозглядала, як працюють люди, та заявила, що усе що відбувається зараз – незаконно, і вона має усі дозволи.

«Зараз порушують мої дані конституцією права. Я Буду оскаржувати до суду і залучати правоохоронні органи. Розцінюю це як самоуправство та інтереси певних депутатів», – прокоментувала власниця добудови Наталя Кушнір. Присутність депутатів  вона назвала піаром і «роботою на вибори».

«Є відповідні дозволи, вона введена в експлуатацію,є всі необхідні документи. Я неодноразово запрошувала людей, щоб показати їм документи», – каже Наталя Кушнір. Цікаво, що з собою документів у неї не було.

Тому жителі спокійно продовжили розбирати дошки та зносити будівельні матеріали докупи.

Наталя Кушнір поїхала, але повернулася через деякий час та продемонструвала людям папери, які вона назвала «всі документи», а саме – дозвіл на реконструкцію квартири та добудову сходинок до неї.

Це мешканців не переконала і станом на 13:00 вони розчищають територію.