Прокурора просять розібратися, де зникли 6 мільйонів «Волиньторфу»

Державне підприємство «Волиньторф» безпідставно продало цінні папери на 6003100 гривень. Тому прокуратурі варто поцікавитися, куди поділися ці гроші.

Про це йдеться у депутатському запиті Сергія Слабенка під час сесії 28 травня.

Нагадаємо, раніше в прокуратурі вже надсилали відповідь на запит Слабенка щодо «Волиньторфу».

Депутат озвучив запит, в якому просив правоохоронні органи повідомити про справи проти колишнього директора ДП «Волиньторф» та фірми «Пром-Газ-Інвест» та результати їхнього розгляду в судах.

Публікуємо відповідь прокуратури області:

«В прокуратуру області з Волинської обласної державної адміністрації матеріали щодо вжиття заходів представницького характеру в інтересах держави в особі державного підприємства «Волиньторф» не надходили. Разом з тим установлено, що у вересні 2014 року ДП «Волиньторф» звернулося до господарського суду Волинської області із позовом про стягнення із ТОВ «Пром-Газ-Інвест» 503 тис. грн. заборгованості по договору купівлі-продажу цінних паперів від 20.12.2013. Рішенням суду від 10.11.2014 у задоволенні позову відмовлено у зв’язку із передчасністю його подання», – зазначають в прокуратурі Волинської області.

«На даний час у провадженні господарського суду Рівненської області знаходиться справа за заявою ТОВ «Золотий екватор» до ТОВ «Сетерус» (перейменовано з ТОВ «Пром-Газ-Інвест») про порушення справи про банкрутство. Ухвалою господарського суду Рівненської області від 01.04.2015 у справі №918/1729/14 дро банкрутство ТОВ «Сетерус» вимоги ДП «Волиньторф» визнано вимогами шостої черги із включенням їх до реєстру вимог кредиторів в ліквідаційній процедурі, яка на даний час триває», – йдеться у відповіді за підписом заступника прокурора області Олександра Сліпчука. «Крім того, згадані операції щодо купівлі-продажу цінних паперів були предметом дослідження слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Волинській області у кримінальному провадженні №12014030160000065 за фактом розтрати коштів ДП «Волиньторф» та проведення фінансово- господарських операцій, які призвели до стійкої фінансової неспроможності та доведення вказаного підприємства до банкрутства, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 191, ч.І ст.366, ст.219 КК України».

«Проведеною Державною фінансовою інспекцією у Волинській області ревізією фінансово-господарської діяльності ДП «Волиньторф» за період з 01.09.2013 по 01.03.2014, згідно акту №060-28/009 від 23.04.2014, не встановлено завдання збитків державному підприємству від дій його службових осіб за наслідками здійснення фінансово-господарських операцій ДП «Волиньторф» з ТОВ «Компанія управління активами «Прайм Тайм» та ТОВ «Пром-Газ-Інвест» щодо купівлі-продажу цінних паперів на суму понад 6 млн. грн., емітентом яких являється ТОВ «Компанія з управління активами «Гроші та Капітал», ‒ пишуть у листі прокуратури.

«Крім того, з метою встановлення наявності чи відсутності в діях службових осіб ДП «Волиньторф» злочину, передбаченого ст.219 КК України, у кримінальному провадженні призначалась судово-економічна експертиза, відповідно до висновку якої показники фінансово-економічного стану ДП «Волиньторф» за період 2013-2014 років не містять ознак доведення підприємства до банкрутства, фіктивного банкрутства чи прихованого банкрутства. З урахуванням вищезазначеного слідчим 23.09.2014 прийнято рішення про закриття вказаного кримінального провадження на підставі п.2 ч.І ст.284 КПК України за відсутністю складу кримінального правопорушення, передбаченого ст.219 КК України. За результатами подальшого розслідування, у зв’язку з відсутністю складу злочинів, передбачених ч.2 ст. 191, ч.І ст.366 КК України. 16.12.2014 прийнято рішення про закриття кримінального провадження. З прийнятим рішенням прокуратура області погодилась», ‒ йдеться в документі.