Переселенці на Волині вже змінюють кваліфікацію

Проблеми переселенців та шляхи їх вирішення обговорили під час круглого столу, організованого Громадською організацією «Переселенці Криму та Донбасу».

Зустріч на тему «Бізнес і переселенці: варто розпочинати і як допомагати» відбулася 28 травня в готелі «Україна», – повідомляє Волинський інформаційний портал.

Заступник голови ГО «Переселенці Криму та Донбасу» Аза Голощапова від імені всіх внутрішньо переміщених осіб повідомила про відчуття підтримки з боку громади та її важливість.

«Ситуація зараз залишається доволі складною. Зі схожою проблемою Україна вже стикалась, коли сталась катастрофа на Чорнобильській атомній електростанції. Тоді теж потрібно було вирішувати проблему з переселенцями. Проте варто зауважити, що ситуація в країні була іншою і, власне, країна була іншою. Ми хочемо бути активними учасниками будування свого власного життя таким, як ми його бачим. Я погоджуюсь зі словами омбудсмена Валерії Рудковської, яка каже, що в країні почнуться зміни тільки тоді, коли влада зрозуміє, що переселенці – не проблема, а ресурс», – зазначила Аза Голощапова.

Основною проблемою залишається працевлаштування осіб, які приїхали на Волинь зі Сходу України. Наталія Кононихіна розповіла про те, що в Луцьку за київською ініціативою відкрили філіал «Центру зайнятості вільних людей», який працює вже два тижні.

«За короткий час в нас вже є база переселенців, з якими спілкуються, цікавляться проблемами та процесом облаштування. Також ми даємо консультації тим в кого виникло бажання займатися бізнесом. Наше завдання – сприяти працевлаштуванню переселенців», – повідомила Наталія Кононихіна.

Вона додала, що не менш важливим, постає питання перекваліфікації людей. Робитиметься це для того, щоб не виникало потреби у створенні робочих місць чи не відкривати для внутрішньо переміщених осіб окремі відділи на підприємствах. Важливим є той факт, що на Волині вже створено ресурс, в якій всі луцькі роботодавці можуть розміщувати свої вакансії. Організатори круголого столу сподіваються на те, що це допоможе вирішити проблему безробіття «гостей» зі Східної України.