Луцькраду перевірять на чесність

У Луцьку перевірять, чи доцільно витрачала кошти міська рада, та за яким принципом обирали фірми для державних закупівель. Вивчатиме ці питання новостворена комісія з питань перевірки ощадливого витрачання бюджетних коштів.

Таке рішення прийняли 28 травня депутати міської ради.

За словами депутата групи «Новий Луцьк» Ігоря Поліщука, у деяких випадках при закупівлях, які здійснювала міська рада, не дотримано принципу ефективності використання бюджетних коштів.

«Прокуратурою Луцька за 2013-2015-ті роки здійснено 15 перевірок і порушено 2 кримінальні справи щодо міської ради», ‒ зазначив він.

Він розповів, що виявили порушення у процесі закупівель і представники Головного управління ДФІ у Волинській області. За словами депутата, є конкретні випадки, коли міська рада чомусь «обирала» фірми, які надавали послуги вдвічі дорожче, ніж інші кандидати тендерів. Робота комісії полягатиме у розгляді угод, які укладала міська рада, і перевірки вартості отриманих послуг. Тоді вартість, за якою послуги отримала міська рада, порівнюватимуть із середньою ринковою вартістю. Таким чином виявлятимуть, чи не було зловживань під час тендерних закупівель.

Додатково вирішили перевірити закупівлі на ДКП «Луцьктепло». У планах діяльності комісії також напрацювання схеми контролю прозорості та доцільності закупівель.