У Луцьку попросять Порошенка переглянути Воєнну доктрину

Депутати міської ради звернуться до Президента України щодо внесення змін до Стратегії національної безпеки України і Воєнної доктрини України, оскільки вона не відповідає ситуації в країні.

Про це стало відомо 28 травня під час сесії Луцької міської ради.

Депутат Олена Голєва наголосила на надважливості цього питання через ситуацію, яка склалася в Україні.

«У Воєнній доктрині, прийнятій при Януковичі, нічого не змінилося, хоч в країна йде війна», ‒ зазначила вона. Так, в документі вказано, що агресії з боку інших держав «в середньостроковій перспективі не передбачається». Також 18 пункт доктрини каже, що Україна займає позаблоковий статус , і це є «фактором зниження військово-політичної напруги».

Водночас у Воєнну доктрину Росії зміни внесли нещодавно, і, за словами Голєвої, складається враження, що вона «прописана» під Україну. Росія вважає правомірним застосування збройних сил «для захисту своїх громадян», навіть тих, хто знаходиться в іншій державі. Також є там пункт і про перспективу застосування військ у разі дестабілізації ситуації у регіонах, прилеглих до Російської Федерації.

«Поряд з тим жодних змін в Українській доктрині не відбулося», ‒ нагадала Олена Голєва.

Депутати підтримали ініціативу направити звернення, щоб Президент звернув увагу на необхідність оновлення Воєнної доктрини України.