Луцьк: прикордонники відзначають професійне свято

Урочистості відбулись у Луцьку з нагоди Дня прикордонника.

Про це повідомляє Інформаційне агентство «Волинські новини».

Сьогодні, 28 травня, військовослужбовці Луцького прикордонного загону відзначають День прикордонника. З цієї нагоди на плацу частини відбулися урочистості. На захід прийшли волинські ліцеїсти, ветерани прикордонної служби, владці.

Першим привітав своїх підлеглих начальник загону підполковник Олександр Мейко.

«Вітаю тих, хто присвятив себе та своє життя захисту нашої Батьківщини. Обстановка на східних кордонах залишається складною. І прикордонники Луцького прикордонного загону з честю і гідністю виконують поставлені завдання, виявляючи патріотизм та мужність», – зауважив він.

Так, за мужність, професіоналізм та сумлінну службу прикордонники отримали відзнаки: медалі «За 10 років сумлінної служби», «За 15 років сумлінної служби» та «За 20 років сумлінної служби», а також нагрудний знак «За мужність в охороні державного кордону». Крім того, начальник медичної служби загону Володимир Жолоб, якому довелося побувати в АТО, отримав звання підполковника.

Прикордонників нагородили грамотами і подяками та грошовою премією. Але вітали їх і місцеві владці. Радник голови ОДА Борис Кондратюк відзначив: прикордонники – перші, хто бореться зі злочинністю, протидіє нелегальній міграції та незаконному обігу зброї і наркотиків.

Від імені митників привітав прикордонників і виконувач обов’язків начальника Волинськиої митниці Андрій Андрейків.

«Завдяки вам волинські сім’ї в безпеці та спокої. І та жертовність, принесена вашими колегами на східному кордоні, та відвага, з якою ви захищаєте рубежі, ще раз доводить, що в Україні створена дієва система захисту кордону в особі Державної прикордонної служби. Від імені ваших колег, які пліч-о-пліч з вами виконують завдання із захисту кордону, висловлюю свою повагу, найкращі побажання родинам. Бажаю ніколи не вступати в бойовий контакт, але якщо це вже станеться, то завжди виходити з нього переможцями і бажано без жертв», – додав він.

Перший командир Луцького прикордонного загону Аркадій Яворський пояснив, що головними завданнями прикордонника в усі часи були захист, охорона і оборона державного кордону. На всіх етапах розвитку держави вона була необхідною.

«Але кордон може бути різним: від залізної завіси до демократичного кордону, який не порушує традиційні зв’язки сусідніх держав. І сучасні прикордонники саме такими і є», – вважає почесний прикордонник України.