Волинянам обіцяють посвідчення «учасників» за 10 днів

Максимум за 10 днів хлопці, які захищали Україну на Сході, отримають посвідчення учасників АТО.

Про це йшлося під час засідання ради оборони сьогодні, 27 травня, ‒ повідомляють у прес-службі Волинської ОДА.

Т.в.о. військового комісара обласного військового комісаріату Роман Кулик повідомив, що вже практично готово 120 посвідчень учасників АТО. Питання про видачу документів взяв на особистий контроль голова ОДА Володимир Гунчик.

Говорячи ж про забезпечення виконання державного завдання з мобілізації, покладене на область, Роман Кулик підкреслив: відповідно до чинного законодавства в цьому напрямку мають працювати представники виконавчої влади, місцевого самоврядування та військових комісаріатів.

Між тим все ще мають місце випадки, коли сільські голови, нехтуючи нормою закону, відмовляються проводити оповіщення. У результаті кількох сільських голів із Рожищенського та Камінь-Каширського районів притягнули до відповідальності.

Якщо ж говорити в розрізі районів, то лідерські позиції тримають Маневицький та Горохівський краї. У Ратнівському районі показник мобілізації не нижчий, ніж загалом в області. Натомість на Іваничівщині та Старовижівщині ситуація зовсім не оптимістична, де 12 та 14% виконання відповідно. За тиждень у позитиві спрацювали у Володимир-Волинському районі, наростивши показник від 9 до 25%, у Луцькому краї – від 17 до 27%.

Що ж до призову на строкову службу, то як і під час оперативної наради т.в.о. військового комісара облвійськкомату повідомив: є всі підстави стверджувати, що завдання призову вдасться виконати на 100%.