Фірму депутата Волиньради підозрюють у фінансових оборудках

Луцька об’єднана державна податкова інспекція звинувачує фірму «Ізолфа сервіс» у заниженні ПДВ на суму понад 25 тисяч гривень і винесла відповідне податкове повідомлення-рішення.

Однак представники фірми так не вважають і подали до суду позов про скасування спірного повідомлення, ‒ пише Під прицілом.

Суть спору полягає у тому, що на початку року Луцька ОДПІ перевіряла господарські відносини ТзОВ «Ізолфа сервіс» та харківської фірми під назвою «Екардо». Під час перевірки інспектори виявили певні неточності та розбіжності у договорах, укладених між цими контрагентами та їхніми партнерами.

Під час судового спору стало зрозуміло, що у серпні-вересні минулого року компанія «Ізолфа сервіс» уклала договір із товариством «Маркесон» про виконання певних будівельних робіт. У свою чергу «Ізолфа сервіс» за кілька днів уклала договір субпідряду із фірмою «Екардо».

Однак, представник Луцької ОДПІ Наталія Приходько пояснила суду, що у договорах містяться певні розбіжності у датах та переліку будівельних робіт, які варто виконати.

Наприклад, у договорі підряду між «Ізолфа сервіс» та компанією замовником укладено договір, яким визначено, що роботи будуть виконані протягом 14 робочих днів, тоді як договір субпідряду між «Ізолфа сервіс» та «Еркадо» передбачають виконання робіт у термін 12-16 робочих днів. Таким чином строк субпідряду перевищує строк підряду.

Разом із тим у договорі підряду зазначено, що роботи виконуються будівельними матеріалами, які надає замовник, тоді як у договорі субпідряду вказано, що фірма «Ізолфа сервіс» надає власні будматеріали.

Крім того, представник Луцької ОДПІ Наталія Приходько наголосила на тому, що з усіх наданих документів випливає, що майже всі роботи виконувалися в один день, тобто, договір підписувався 12 серпня, тоді ж виконувалися, здавалися та приймалися роботи.

А первинні документи не відповідають вимогам Закону «Про бухгалтерський облік», тому що деякі папери не містять підписів замовника, дати та інформації про підписантів.

Ще один цікавий факт, на який вказала представник відповідача полягає в тому, що 17 вересня ТзОВ «Ізолфа сервіс» укладає договір з фірмою «Екардо» на виконання певних робіт і у той же день їх приймає, тоді як лише 18 вересня сторони узгодили між собою умови, тобто строки, які саме роботи повинні бути виконані.

«Тобто, це був ряд податкових накладних, які були виписані і направлені фактично на отримання податкової вигоди без всякого економічного змісту та вимагання проведення якихось робіт», ‒ пояснила вона.

Такі заяви відповідача викликали у суду багато запитань. Для того, аби всебічно та об’єктивно оцінити усі обставини справи, суддя Волинського окружного адміністративного суду Тетяна Димарчук оголосила перерву у судовому слуханні.

Зауважимо, що співзасновниками компанії «Ізолфа сервіс» є Олександр Кирильчук, син у минулому Народного депутата України Євгена Кирильчука, та депутат облради Олександр Хоміч.