У Луцьку хочуть зробити музей пам’яті репресованих

Музей пам’яті репресованих та політв’язнів планують відкрити в Луцьку. Для цього матеріали готові представити самі ж жертви тоталітарних режимів, приміщення вже готують.

Про це йшлося під час зустрічі голови облдержадміністрації Володимиром Гунчиком із представниками обласної спілки політв’язнів і репресованих 25-го травня у кабінеті голови облдержадміністрації, ‒ пише Інформаційне агентство Волинські новини.

Член громадської ветеранської організації «Волинське обласне товариство політичних в’язнів і репресованих» Валентина Єгорова звернулася до голови ОДА з проханням допомогти коштами, аби в їхньому приміщенні завершити ремонт.

«Ми плануємо відкрити музей, ми готові там самі усе робити: шпаклювати, клеїти шпалери чи фарбувати стіни. В нас процес вже триває, втім, потрібна допомога, кошти для цього необхідно незначні, але для у нас і їх немає. Просимо допомогти, аби ми зберегли нашу історію й могли її передавати підростаючому поколінню», ‒ звернулася Валентина Єгорова до губернатора.

Голова ОДА Володимир Гунчик запевнив, що кошти будуть. «Ви напишіть на моє ім’я звернення, і ми вам допоможемо. Кошти ми знайдемо», ‒ наголосив посадовець.

Експонати для музею уже є, їх готові віддати для огляду волинян.

«Ми маємо чимало листівок, документів, в яких є факти репресій проти нас і наших сімей, є листи із заслання, вишитий портрет Бандери, який зробили на чужині, є оберемок землі з Росії, як пам’ятка про місце, де довелося боротися за виживання, та багато-багато іншого», ‒ розповідає репресований Ростислав Кушнірук.

Зауважимо, що громадська організація має приміщення в Луцьку за адресою вулиця Богдана Хмельницького, 40.