Скандальне будівництво у Луцьку: паркан знести, землю повернути

Луцька міська рада попросить підприємця, який планував зводити офісно-торговий центр в Старому місті, відмовитися від ділянки та знести паркан.

26 травня відбулося виїзне засідання комісії з питань міжнародного співробітництва, інформаційної політики, молоді, спорту та туризму.

Депутати та чиновники інспектували стан будівництва житлово-офісного комплексу в Старому місті на вулиці Кафедральній, 13. На ділянці планували звести офісно-житловий центр. Проте там були знайдені архітектурні пам’ятки і будівельні роботи припинили.

Наступного року завершується термін оренди ділянки, проте ніяких робіт на ділянці досі не проводять. Навпаки, там почав руйнуватися паркан. У виритому котловані збирається вода і на ділянці з’явилося багато сміття.

«Під час проведення робіт на території роботи були зупинені і проведені археологічні дослідження», – розповів директор заповідника «Старий Луцьк» Павло Рудецький. Розкопки проводило ДП «Волинські старожитності» в 2012 році, їх оплатив орендар Тихон Павлюк.

Проте дослідження закінчилися у тому ж році, але забудовник не продовжив робіт, і від того часу ділянка заростає бур’янами. Через будівництво страждає історична пам’ятка будинок Косачів і бруківка на дорозі.

«Вони підтвердили, що проводили ці розкопки. Але просто в забудовника закінчилися кошти і тому він припинив будівництво», – сказав голова комісії Павло Данильчук. Він повідомив, що тоді Павлюк в усній формі повідомив археологам, що не буде продовжувати будівництво запланованого комплексу через фінансові проблеми.

Зрештою, члени комісії вирішили звернутися до орендаря з проханням відмовитися від земельної ділянки. Також хочуть зобов’язати його демонтувати паркан та вивезти будівельне сміття.