Кіборг з Волині поділився спогадами про війну

22-річний волинянин-кіборг Павло Козбан розповів про те, як захищав Донецький аеропорт добровольцем. Воював хлопець у складі Добровольчого Українського Корпусу під позивним «Данте».

Про це розповідає Громадське. Волинь.

До аеропорту захищав незалежність України у складі 93-ої бригади. Був механіком танка. Брав участь у боях в Пісках, що на Донеччині.

Хлопець каже, що спочатку мав позивний «Паштет», проте  коли почав їздити механіком на бойові виїзди в танку, то вирішив його змінити на «Данте».  «Божественна комедія» Данте – один з улюблених творів бійця.

«Не дуже оптимістично називатись в бляшанці «Паштетом». Тому взяв позивний «Данте», – зазначив боєць.

Павло розповідає, що дуже хотів захищати Донецький аеропорт.

«Дізнався, що в аеропорту стоять бійці «Правого сектору» і тоді 17 чоловік запрошували на поповнення. Я записався другим. Я тоді захворів і мав температуру, але це мене не стримало», – розповідає Павло.

За словами «Данте», одна із причин, через яку він хотів потрапити  у Донецький аеропорт – це бажання бачити ворога в обличчя.

«В аеропорту ти маєш шанс подивитись ворогу в очі. Тим більше, тоді були проблеми із стрілецькою зброєю, і там можна було «пробити» собі і друзям, які в Пісках знаходились, зброю», – зазначив «кіборг».

Хлопець розповідає про «спартанський» побут в аеропорту.  Відсутність їжі та води. Постійні обстріли та розуміння того, що в будь-який момент можеш отримати свою кулю.

Під час одного з боїв, коли озброєні бойовики вчергове намагались захопити аеропорт, Павло отримав важке поранення ноги. Хлопця привезли до Луцького військового госпіталю, де він проходив лікування.

Через деякий час Павло знову повернувся на Схід. Пробув там до 1 січня 2015 року. Проте, що побував на війні він не шкодує.

«Мені повезло там побувати. Я стільки нового і про себе дізнався, і про світ. Що я може, що не можу. Якби я там не був, то і за десять років про себе стільки не дізнався», – зазначив хлопець.